Akcesoria dla kobiet

Zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie

Zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie to nie tylko praktyczny czasomierz, ale także wyznacznik jakości i statusu materialnego. Chociaż dzisiaj przyjęło się, że gdy mamy do wydania konkretne fundusze na zegarek, wybieramy raczej praktyczny smartwatch, to może się okazać, że nie sprosta on naszym oczekiwaniom jakościowym. Tymczasem obecnie szwajcarskie konstrukcje uchodzą za najlepsze i najbardziej niezawodne na świecie. Utarło się to nawet w naszym codziennym języku, nie bez powodu mówimy na sprawne, poprawne lub punktualne działanie „chodzić jak szwajcarski zegarek”.

Jeżeli więc chcecie założyć na swój przegub praktyczny, elegancki i jednocześnie ekskluzywny dodatek, zapraszamy do lektury poniższego poradnika. Podpowiadamy w nim, jakie zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie wybrać i kupić, a także na co zwrócić uwagę.

Dlaczego warto kupić zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie?

Często pada pytanie, po co kupować najlepsze zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie, skoro w tej samej lub nawet niższej cenie będziemy mieli funkcjonalny smartwatch. Takie urządzenie, w którym zamiast tarczy znajdziemy dotykowy ekran, nie tylko podaje nam godzinę, ale także przesyła powiadomienia, zbiera informacje o naszym ciele czy informuje o nadchodzących połączeniach. Jednak smartwatche nie są tak wytrzymałe jak tradycyjne zegarki. Ich czas użytkowania to ledwie kilka lat; z czasem tracą też na wartości. Tymczasem najlepsze zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie to doskonała inwestycja, pewnego rodzaju lokata. Wytrzymają wiele lat intensywnego użytkowania, a do tego zyskują lub nie tracą na wartości. Z tego powodu są najlepszym prezentem dla siebie lub bliskiej kobiety, eleganckim i cennym.

Zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie
Zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie / Ceny, opinie, ranking najlepszych

Co wyróżnia zegarki szwajcarskie?

Czym właściwie wyróżniają się zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie? Są one produkowane w Szwajcarii. Wiąże się z tym bardzo ciekawa historia, gdyż rząd USA chciał zniechęcić swoich obywateli do kupna produktów importowanych i nakazał oznaczanie zegarków produkowanych w Szwajcarii napisem „Swiss made”. Szybko jednak okazało się, że zegarki szwajcarskie były pewniejsze i dokładniejsze niż modele amerykańskie, a ludzie chętniej wybierali właśnie modele z importu. Dziś znaczek „Swiss made” na całym świecie jest wyznacznikiem jakości, z którym obecnie zaczynają konkurować jedynie zegarki japońskie.

Zoobacz też: Zegarek damski czarny skórzany pasek

Jednak żeby zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie mogły uzyskać takie właśnie oznaczenie, muszą spełnić określone warunki. Większość części wykorzystanych do stworzenia mechanizmu musi zostać wyprodukowana na terenie Szwajcarii. Co więcej, większość czynności związanych ze złożeniem zegarka także przebiega na terenie Szwajcarii. Dzięki temu mamy pewność, że zegarki Swiss Made wciąż zachowują swoją doskonałą jakośc, tak jak sto lat temu.

Jakie zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie wybrać? Bransoleta

Jak pewnie zdążyliście zauważyć, zegarki Swiss Made i nie tylko mogą być zamocowane do naszego przegubu w różny sposób. Najczęściej możemy spotkać się z tworzywem sztucznym, skórą ekologiczną lub naturalną. Są to stosunkowo trwałe, ale zazwyczaj niezbyt eleganckie modele. Nic więc dziwnego, że sporo użytkowniczek rozgląda się właśnie za zegarkami szwajcarskimi na bransolecie. Jest ona bowiem w całości wykonana z metali, dzięki czemu cechuje się zarówno trwałością, jak i elegancką.

Sprawdź także: Zegarki damskie na pasku skórzanym

Klasyczna bransoleta złożona jest ze średniej wielkości ogniw. Są połączone w taki sposób, by dopasowywały się do nadgarstka, jednak to dopasowanie nie jest tak idealnie wygodne, jak w przypadku modeli z paskiem. Wiele pań postuluje więc, że najlepsze zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie mają bransoletę typu mesh. Jest ona złożona z bardzo małych elemententów, które tworzą wręcz elastyczne połączenie. Pod tym względem nieco przypominają kolczugę ze średniowiecza. Natomiast jeśli nasze zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie mają służyć na specjalne okazje, dobrym wyborem będzie model z bransoletą biżuteryjną. Ma ona fantazyjne kształty i została wykonana misternie, często jest także zdobiona kryształkami.

Jakie zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie
Jakie zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie wybrać?

Jednak na jakość bransolety wpływa także materiał. Najczęściej mamy do czynienia ze stalą z domieszkami innych związków i pierwiastków. Jest to wybór trwały, bardzo twardy i wytrzymały. Może jednak odbarwiać się pod wpływem potu, czy też ogólnie mówiąc ludzkiej skóry. Najlepsza inwestycja to zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie srebrne lub złote. Dzięki domieszce szlachetnego kruszcu są one przyjaźniejsze dla skóry, a do tego mają większą wartość. Uważajmy jednak na domieszkę niklu – wiele osób jest na ten pierwiastek uczulonych.

Może Cię zainteresować: Zegarki na rękę damskie

Jakie zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie są najlepsze?

Już same w sobie zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie uchodzą za najlepsze na świecie. My jednak musimy dopasować je do swoich potrzeb i gustu. Polecamy zwrócić uwagę przede wszystkim na tarczę, gdyż to właśnie ona decyduje o tym, czy zegarek jest ładny i czy dobrze nam się z niego korzysta. Wąska, prostokątna tarcza pięknie prezentuje się na damskim przegubie, natomiast okrągła wygląda bardzo klasycznie. Poza wskazówkami minutową, godzinową i sekundową, na tarczy możemy też znaleźć wskazówki dotyczące dnia tygodnia.

Bardzo ważny jest także mechanizm. Nie mamy wątpliwości, że zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie, możemy jednak wybrać zasilany bateryjnie mechanizm kwarcowy, zegarki automatyczne, które czerpią energię z ruchów nadgarstka, czy też modele z ręcznym naciągiem, to znaczy tradycyjnie nakręcane. Sama koperta powinna być wodo- i pyłoszczelna. Warto dopytać o klasę szczelności. Najlepsze zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie powinny być odporne nawet na zanurzenia, i to do sporej głębokości.

Zobacz również: Damskie zegarki na rękę

Gdzie kupić zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie?

W jakich sklepach znajdziemy zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie? Mogą się pojawić u zegarmistrzów i jubilerów, jednak najłatwiej natrafić na nie w sklepach internetowych. Producenci, którzy oferują nam akcesoria Swiss Made, to na przykład Adriatica, Roamer, Doxa, Atlantic, Glycine i inni.

Najlepsze zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie
Najlepsze zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie

Cena zegarków damskich szwajcarskich na bransolecie

Ile kosztują zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie? Cena zależy od tego, jakie dokładnie urządzenie wybierzemy. Musimy się jednak przygotować, że jest znacznie wyższa od „zwykłych”, najczęściej chińskich zegarków, które kupimy już za mniej niż 30 zł. Szwajcarska jakość kosztuje od około 350 zł w górę. Najdroższe propozycje opiewają nawet na kilka tysięcy złotych.

Zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie – opinie

Jak podkreślają panie, jest to rozwiązanie, które stanowi doskonałą ozdobę naszego przegubu, a do tego pomaga nam zawsze zachować punktualność. Niezwykła trwałość sprawia, że zegarek możemy zabrać i na biznesowe spotkanie, i na przyjęcie, i na co dzień, gdy nasze dłonie narażone są na wiele czynników. A jakie są Wasze opinie o zegarkach damskich szwajcarskich na bransolecie? Czekamy na komentarze!

Zegarki damskie szwajcarskie na bransolecie / Ranking najlepszych

Zastanawiacie się, jakie dokładnie modele najbardziej podobają się kobietom? Szukacie inspiracji? Chcecie się utwierdzić w słuszności swojego wyboru? W takim razie zapraszamy poniżej, gdzie znajdziecie ranking najlepszych zegarków damskich szwajcarskich na bransolecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *