Akcesoria dla kobiet

Zegarek do biegania damski

Zegarek do biegania damski, inaczej też zegarek sportowy, to bardzo przydatne akcesorium, które wspiera nas w utrzymaniu aktywności fizycznej. Każda świadoma kobieta powinna w ciągu dnia zaplanować czas na aktywność fizyczną, a bieganie jest doskonałym pomysłem. Pozwala się wyciszyć i odstresować, powoduje wyrzut hormonu szczęścia, pozytywnie wpływa także na zdrowie człowieka. Angażuje bowiem wiele mięśni, zapobiega otyłości, chorobom serca i innym problemom cywilizacyjnym. Przyda nam się jednak wsparcie, by trening ten był mądry i nadmiernie nie obciążał naszego organizmu.

Zapraszamy zatem do przeczytania naszego poradnika, w którym podpowiadamy, jaki zegarek do biegania damski jest najlepszy. Nie tylko wskazujemy konkretne modele, lecz przede wszystkim wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę i za co odpowiadają poszczególne funkcje.

Czym jest zegarek do biegania damski?

Zacznijmy od tego, co wyróżnia zegarek do biegania damski. Nie jest to bowiem klasyczny czasomierz, jaki od wieków nosimy na swoim nadgarstku. Nie ma on wartości biżuteryjnej – może dobrze wyglądać, ale w jego przypadku najważniejsze i tak jest praktyczne zastosowanie. Najlepszy zegarek do biegania damski musi być wygodny, wskazywać nie tylko godzinę, lecz także liczbę spalonych kalorii, pokonanych kroków, nasz puls i inne parametry związane z treningiem. Często posiada też wiele dodatkowych funkcji. W dzisiejszych czasach rolę zegarka do biegania damskiego najczęściej pełni smartwatch, czyli zegarek inteligentny, dlatego to właśnie nim zajmiemy się w naszym poradniku.

Zegarek do biegania damski
Zegarek do biegania damski / Cena, ranking najlepszych, opinie

Zegarek do biegania damski – jak działa?

Skupiając się właśnie na smartwatchach, możemy wyjaśnić, jak działa zegarek do biegania damski. Chociaż z pozoru wygląda on jak zwykły czasomierz, tak naprawdę bardziej przypomina on mały smartfon do montowania na nadgarstku. Posiada niewielki wyświetlacz, obsługiwany dotykowo. Ma on zainstalowany system operacyjny, który umożliwia korzystanie z różnego rodzaju aplikacji. Łączy się też z naszym telefonem, przekazując informacje i odbierając je, a nawet z innymi urządzeniami elektronicznymi. Może posiadać wiele dodatkowych funkcji, przydających się zarówno przy bieganiu, jak i w codziennym życiu.

Zobacz też: Zegarek damski pozłacany

Dlaczego warto kupić zegarek do biegania damski?

Użytkowniczki bardzo polecają damski zegarek do biegania. Dlaczego? Pozwala on monitorować nasze postępy. Przekazuje informacje o treningu do aplikacji, które przygotowują dla nas plan treningowy. Wiemy, czy nadmiernie nie forsujemy naszego organizmu, a także czy można już wydłużyć dystans czy tempo biegu bez szkody w postaci kontuzji. To nie wszystko. Dobry smartwatch do biegania ułatwia także życie. Przekazuje nam powiadomienia z telefonu, dzięki czemu cały czas jesteśmy w kontakcie. Pozwala sterować odtwarzaczem w telefonie, ustawić konieczne przypomnienia, a czasem możemy używać go niezależnie od swojego smartfona. Najlepszy zegarek do biegania damski posiada odtwarzacz plików i zainstalowaną kartę SIM lub e-SIM, dzięki czemu nie musimy nawet brać ze sobą telefonu.

Jaki zegarek do biegania damski wybrać i kupić?

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak ustalić, jaki zegarek damski do biegania jest najlepszy. W tym celu musimy zwrócić uwagę na kompatybilność z naszym telefonem. Najwięcej modeli jest kompatybilne z Androidem, natomiast po połączeniu z systemem iOS funkcje mogą być nieco ograniczone. Wyjątkiem są oczywiście zegarki firmy Apple. Z kolei najmniej zegarków współpracuje z telefonami z systemem Windows oraz systemami producenta.

Sprawdź także: Modne zegarki damskie

Oprócz tego, by ustalić najlepszy zegarek do biegania damski, weźmy pod uwagę też takie kwestie, jak:

  • Łączność,
  • Wytrzymałość,
  • Dodatkowe funkcje.
Jaki zegarek do biegania damski
Jaki zegarek do biegania damski wybrać i kupić?

Łączność zegarka do biegania damskiego

Nowoczesny zegarek do biegania damski może posiadać co najmniej kilka systemów łączności. Wszystkie one przydają się podczas uprawiania sportu, a więc i joggingu, ale także w innych sytuacjach. Należą do nich:

  1. GPS – umożliwia dokładne ustalenie lokalizacji, a także nawigację, na przykład do domu. Pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo biegającej kobiety;
  2. Bluetooth – do łączenia z telefonem i innymi urządzeniami, umożliwia przekazywanie danych na odległość 10-20 metrów;
  3. LTE lub 5G – możliwość korzystania z Internetu poza domem, w miejscach, gdzie mamy tylko zasięg sieci komórkowej; do tego potrzebna jest karta SIM lub e-SIM;
  4. Wi-Fi – umożliwia łączenie się z Internetem w domu lub miejscach publicznych posiadających stosowne łącze;
  5. NFC – można błyskawicznie sparować zegarek do biegania damski z innym urządzeniem, a po podłączeniu do aplikacji bankowej także płacić zbliżeniowo telefonem.

Może Cię zainteresować: Zegarek damski z dużą tarczą

Wytrzymałość zegarka do biegania damskiego

Podczas biegania jesteśmy narażone na różne warunki i przeciążenia, dlatego najlepszy zegarek do biegania damski musi być odporny. Nie może dojść do sytuacji, gdy odmówi nam posłuszeństwa, kiedy najbardziej będziemy go potrzebowały – na przykład gdy się wywrócimy lub dojdzie do załamania pogody. Przydatny jest solidny, gumowy lub skórzany pasek, a także ekran pokryty odpornym szkłem typu Gorilla Glass. Co więcej, najlepszy zegarek damski do biegania jest też wodoszczelny, nawet po całkowitym zanurzeniu, a także pyłoszczelny. Zagrożenia nie stanowi więc dla niego nie tylko zwykły deszcz, ale nawet regularne pływanie w basenie. Zawsze jednak szukajmy takiej informacji w instrukcji obsługi.

Jaki zegarek do biegania damski jest najlepszy?

Czym jeszcze wyróżnia się najlepszy zegarek do biegania damski? Powinien on posiadać szereg czujników: krokomierz, licznik spalonych kalorii, pulsometr, pulsoksymetr do mierzenia nasycenia krwi tleniem, a nawet ciśnieniomierz. Przy czym należy pamiętać, że nie jest to urządzenie medyczne, a jego wskazania nie stanowią podstaw do diagnozowania. Kolejna sprawa to wyświetlacz. Powinien być wyraźny i szczegółowy, ale na tyle mały, by nie obciążał nadgarstka i nie przeszkadzał w codziennym użytkowaniu. Dobrze, jeśli jest to wyświetlacz AMOLED – zużywa on mniej energii oraz pozostaje lepiej widoczny w słońcu.

Zobacz również: Eleganckie zegarki damskie na bransolecie

Gdzie kupić zegarek do biegania damski?

Jakie sklepy oferują nam dobry zegarek do biegania damski? Wydawałoby się, że są to przede wszystkim markety i mniejsze sklepy z elektroniką użytkową. Okazuje się jednak, że podobny sprzęt kupimy czasem nawet w dyskontach spożywczych, nie mówiąc już o salonach operatora sieci komórkowej czy sklepach z akcesoriami do telefonów. Wszystko dzięki rosnącej popularności zegarków sportowych. Oferują nam je takie firmy, jak Samsung, Huawei, Xiaomi, Garmin, Garett i wiele innych.

Najlepszy zegarek do biegania damski
Najlepszy zegarek do biegania damski

Cena zegarka do biegania damskiego

Ile kosztuje zegarek do biegania damski? Cena zależy w dużej mierze od funkcji wybranego modelu. Najtańszy kupimy już a około 150 zł. Najdroższy może kosztować nawet powyżej 2000 zł, ale przyda nam się w znacznie większej liczbie sytuacji, niż ten tańszy. Warto więc dobrze przemyśleć swój budżet.

Zegarek do biegania damski – opinie

Jak pokazują rosnące słupki popularności i statystyki sprzedaży, podobne akcesoria stają się coraz popularniejsze również w naszym kraju. Przydają się nie tylko podczas biegania, ale i codziennej organizacji życia zapracowanej, zabieganej kobiety. A jakie Wy macie z nimi doświadczenie? Czekamy na opinie o zegarkach do biegania damskich.

Zegarek do biegania damski / Ranking najlepszych

Najlepszą pomocą w zakupach będzie jednak zestawienie konkretnych modeli. Cieszą się one dużą popularnością oraz doskonałymi opiniami, dzięki czemu macie pewność, że sięgacie po sprawdzony i polecany sprzęt. Poniżej znajdziecie więc ranking najlepszych zegarków do biegania damskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *