Akcesoria dla kobiet

Zegarek damski z dużą tarczą

Zegarek damski z dużą tarczą to dość niestandardowy wybór. Większość pań decyduje się raczej na niewielkie tarcze, które nie będą obciążać nadgarstka, przytłaczać go zarówno wagą, jak i efektem wizualnym. Możemy jednak zauważyć o wiele większą swobodę w dobieraniu dodatków, a także zmieniające się trendy. Dzięki temu takie właśnie rozwiązania stają się coraz popularniejsze i spory zegarek na damskim nadgarstku nikogo już nie powinien dziwić. Zwłaszcza że w wielu przypadkach to bardzo pożądana opcja!

Kiedy dokładnie sprawdzi się taki dodatek? A przede wszystkim, jaki zegarek damski z dużą tarczą jest najlepszy? To pytania, na które odpowiadamy w naszym poradniku. Warto znać odpowiedzi jeszcze przed zakupem, dlatego już teraz zapraszamy do lektury.

Co wyróżnia zegarek damski z dużą tarczą?

Zacznijmy jednak od szybkiego wyjaśnienia. Tarcza to ta część zegarka, zwana też cyferblatem, na której znajdują się cyfry oznaczające godziny, wskazówki, a także chroniące je szkło. Dawniej przyjmowano, że duża tarcza to atrybut zegarka męskiego. Obecnie jednak z powodzeniem poleca się dla pań zegarki z tarczą o średnicy nawet powyżej 3 centymetrów.

Zegarek damski z dużą tarczą
Zegarek damski z dużą tarczą / Ranking najlepszych, cena i opinie

Dlaczego warto kupić zegarek damski z dużą tarczą?

Przede wszystkim dobry zegarek damski z dużą tarczą warto kupić ze względów praktycznych. Cenią go nie tylko panie mające problemy ze wzrokiem lub osoby starsze. Również gdy nie borykamy się z podobnymi kłopotami, może on ułatwić sprawdzanie godziny, zwłaszcza w biegu. Nie trzeba się zanadto koncentrować, wystarczy zerknąć przelotnie na zegarek i już wiemy, która jest godzina. Oprócz tego, dobry zegarek damski z dużą tarczą ma wymiar estetyczny. Podkreśla i uzupełnia stylizację, nadaje kobiecie pewności siebie, wrażenia siły. Świetnie uzupełni wiele stylizacji i zastępuje biżuterię. Może też świadczyć o statusie materialnym właścicielki.

Zobacz też: Tanie perfumy damskie

Jaki zegarek damski z dużą tarczą wybrać i kupić?

Jak już wspomnieliśmy, najlepszy zegarek damski z dużą tarczą może mieć średnicę nawet 3-4 centymetrów. To dość masywna biżuteria, ale to wcale nie znaczy, że odejmuje nam uroku. Jeśli jednak decydujemy się na takie rozwiązanie, warto wziąć pod uwagę kilka niezwykle istotnych kwestii. Na początek zdecydujmy, czy wolimy zegarek:

  • Tradycyjny,
  • Elektroniczny,
  • Inteligentny.

Tradycyjny zegarek damski z dużą tarczą

Zacznijmy od najbardziej powszechnej opcji. Tradycyjny zegarek damski z dużą tarczą wcale nie musi być prosty i tani! Chodzi o wszystkie modele, które posiadają tradycyjną tarczę ze wskazówkami. Są one niezwykle eleganckie, mają swój niepowtarzalny klimat. Posiadają skomplikowany mechanizm. Te produkowane przez najlepszych producentów mogą być uważane za wyznacznik statusu materialnego.

Sprawdź też: Suszarka do włosów 2500w

Najważniejsze kwestie, jakie musimy wziąć pod uwagę, by wybrać najlepszy zegarek damski z dużą tarczą tego typu, to:
Mechanizm – może być kwarcowy lub mechaniczny. Ten ostatni dzielimy z kolei na modele z automatycznym lub manualnym naciągiem. Jeśli decydujemy się na droższy zakup, warto poprosić specjalistę o wyjaśnienie, czym różni się każda z opcji. Zegarki kwarcowe i z automatycznym naciągiem są mniej uciążliwe w użytkowaniu: nie wymagają tak częstego serwisu.
Szkło – przykrywa ono tarczę. Jest narażone na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, wraz z którymi zegarek damski z dużą tarczą staje się nieestetyczny, a czasem wręcz niemożliwy do użytkowania. Dlatego właśnie specjaliści zamiast szkła mineralnego, zalecają wybór droższego, lecz trwalszego szkła szafirowego.

Jaki zegarek damski z dużą tarczą
Jaki zegarek damski z dużą tarczą jest najlepszy?

Elektroniczny zegarek damski z dużą tarczą

Kolejna opcja dla pań to zegarek cyfrowy. Zamiast tarczy ze wskazówkami, posiada on wyświetlacz – najczęściej stosunkowo prosty. Czasem wyświetla on imitację wskazówek, jednak najczęściej na zegarku możemy zobaczyć po prostu cyfry. Dzięki temu zawsze znamy dokładną co do sekundy godzinę i nie musimy się zastanawiać, przyglądając się układowi wskazówek. Jednak zegarek elektroniczny jest uważany za mniej elegancki. Świetnie sprawdzi się dla nastolatki, a także podczas uprawiania sportu czy w mniej formalnych sytuacjach. Musi być jednak wykonany z wysokiej jakości, trwałych materiałów, by nie wyglądał tanio, niczym z odpustu.

Może Cię zainteresować: Wózek wielofunkcyjny 4w1

Inteligentny zegarek damski z dużą tarczą

Ostatnim typem dobrego zegarka damskiego z dużą tarczą, który chcielibyśmy Wam przedstawić, jest smartwatch. To inteligentny model, który posiada dotykowy ekran oraz system operacyjny. Łączy się z naszym telefonem za pośrednictwem Bluetooth i zyskuje dzięki temu dodatkowe funkcje. Możemy na przykład sprawdzić powiadomienia, pogodę, odebrać wiadomości i połączenia głosowe, a nawet wyzwalać migawkę aparatu swojego smartfona czy płacić zegarkiem za zakupy. Jeśli zdecydujemy się na zegarek z tarczą okrągłą, będzie on wyglądał klasycznie i elegancko, pasując zarówno na mniej, jak i bardziej oficjalne okazje. Z kolei zegarki kwadratowe mają cechy bardziej sportowe, lecz lepiej wykorzystują dostępną przestrzeń ekranu.

Jaki zegarek damski z dużą tarczą jest najlepszy?

Nie tylko tarcza jest ważna przy zakupie. Decydując się na najlepszy zegarek damski z dużą tarczą, musimy zwrócić uwagę także na bransoletę. Okazuje się, że najpopularniejsze są paski skórzane. Tania ekoskóra szybko się jednak zużywa i łuszczy, dlatego najlepiej postawić na droższą skórę naturalną. Równie dobrym wyborem jest wytrzymała bransoleta metalowa. Może być zrobiona ze stali – w tańszych zegarkach – jak również ze srebra czy z dodatkiem złota. Alergicy muszą tylko uważać na działanie niklu. Możemy też zdecydować się na bransoletę rzemykową – wygląda ładnie w zestawieniu ze stylizacjami boho – czy gumową – jest bardzo praktyczna podczas uprawiania sportu. Najlepszy zegarek damski z dużą tarczą pozwala na zamianę bransolety w zależności od potrzeb.

Zobacz również: Suszarka do włosów 2000W

Gdzie kupić zegarek damski z dużą tarczą?

W jakich sklepach szukać zegarka damskiego z dużą tarczą? Możliwości jest naprawdę sporo! Tradycyjne zegarki możemy kupić u zegarmistrza, w wielu sklepach jubilerskich oraz wielobranżowych. Z kolei zegarka elektronicznego i smartwatcha warto szukać w sklepach z elektroniką, a nawet u operatorów sieci komórkowej. Producenci takich modeli to na przykład Casio, Jordan Kerr, Strand, G.Rossi, Huawei, Xiaomi, Samsung i wielu innych.

Najlepszy zegarek damski z dużą tarczą
Najlepszy zegarek damski z dużą tarczą

Cena zegarka damskiego z dużą tarczą

Ile kosztuje zegarek damski z dużą tarczą? Cena może mieć wyjątkowo dużą rozpiętość. Na awaryjne sytuacje sprawdzi się model, który możemy kupić na każdym roku już od około 20 zł. Najdroższe zegarki mogą tymczasem kosztować nawet do 20 tysięcy złotych. Na szczęście na naszym rynku dominują znacznie tańsze, lecz wciąż cechujące się doskonałą jakością propozycje.

Zegarek damski z dużą tarczą – opinie

Wśród niektórych osób wciąż pokutuje opinia, że taki duży model na szczupłym, kobiecym nadgarstku ujmuje kobiecości. Standardy piękna jednak się zmieniają. Czy podzielacie to zdanie, a może wręcz przeciwnie, uważacie, że to pozytywny trend? Czekamy na Wasze opinie o zegarkach damskich z dużą tarczą!

Zegarek damski z dużą tarczą / Ranking najlepszych

Mamy dla Was jeszcze jedną pomoc na okazję zbliżających się zakupów. Poniżej znajdziecie szczególnie polecane i sprawdzone modele. Jest to bowiem ranking najlepszych zegarków damskich z dużą tarczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *