Waga łazienkowa do 200 kg

Waga łazienkowa do 200 kg może stanowić po prostu jeden z elementów wyposażenia łazienki, chowany pod szafką lub do szuflady. Może też stać się stylowym uzupełnieniem całej aranżacji. Obecnie w sklepach mamy duży wybór zarówno wag mechanicznych, jak i elektronicznych, które dodatkowo mogą zawierać wiele przydatnych funkcji. Jeśli więc szukasz dobrej wagi do 200 kg, to trafiłaś/trafiłeś w odpowiednie miejsce.

Właśnie tutaj dowiesz się, na co zwrócić uwagę i jak wybrać najlepszy model.

Waga łazienkowa do 200 kg Ranking
Jaka Waga łazienkowa do 200 kg?
Ranking najlepszych >>>

Rodzaje wag łazienkowych do 200 kg

Wśród wag łazienkowych do 200 kg możemy znaleźć modele mechaniczne oraz elektroniczne. To również zwykle pierwsza rzecz, jaką bierzemy pod uwagę.

Którą wagę do 200 kg wybrać?

Czym się różnią? Zobaczmy!

Mechaniczna waga łazienkowa do 200 kg

W wagach mechanicznych za pokazywanie wagi odpowiadają (jak sama nazwa wskazuje) elementy mechaniczne. W ich skład wchodzą między innymi sprężyny, które pod wpływem nacisku ulegają odkształceniu, a to z kolei wprawia w ruch wskazówkę obrotowej skali. Takie wagi nie mają żadnych części elektronicznych, dlatego nie trzeba się tu zaopatrywać w żadne zasilanie.

A co z wagami elektronicznymi do 200 kg?

Waga łazienkowa do 200 kg
Waga łazienkowa do 200 kg / Jaka najlepsza? Gdzie kupić? Ranking, cena i opinie poniżej. Waga łazienkowa 200 kg

Elektroniczna waga łazienkowa do 200 kg

Działanie wagi elektronicznej również wiąże się z odkształcaniem sprężyny wywołanym naciskiem. W tym jednak wypadku odkształcenie mierzy się specjalnym czujnikiem (tensometrem). Niektóre modele elektronicznych wag łazienkowych działają przy użyciu przetworników hydraulicznych. W obu przypadkach jednak mamy do czynienia z taką samą zasadą: czujnik wysyła sygnał do przetwornika analogowo-cyfrowego, który w kolejnym kroku zamienia jego wskazania na wartości pokazujące się na wyświetlaczu.

Oczywiście, wagi elektroniczne w przeciwieństwie do swoich mechanicznych odpowiedników wymagają zasilania. Najczęściej potrzebne są tu baterie AA, AAA lub CR2032.

Zobacz też jaki trymer do bikini wybrać i kupić.

Dokładność wag łazienkowych do 200 kg

Zarówno zakres, jak i dokładność wagi łazienkowej, to kolejne dwa parametry, które warto wziąć pod uwagę podczas wybierania najlepszego modelu. Jeśli chodzi o wagi mechaniczne, to zapewniają one najczęściej pomiar z dokładnością do 0,5 kg lub 1 kg. Bardzo dokładne wagi łazienkowe do 200 kg pozwalają na uzyskanie pomiaru z dokładnością do 0,1 kg. W elektronicznych wagach do 200 kg wynik podawany jest z dokładnością do 0,1 kg, rzadziej do 0,05 kg. Mówiąc o zakresie pomiaru wagi łazienkowej do 200 kg trzeba również wspomnieć o dolnym limicie nacisku na wagę.

Niektóre modele wag nie włączą się, jeśli nacisk będzie na poziomie 2, 5, czy nawet 7 kg nacisku. Takie wagi uniemożliwiają ważenie na przykład małych dzieci. Większość wag łazienkowych oferuje limit do 150 lub do 180 kg, ale znajdziemy też wiele modeli z limitem do 200 kg.

Zobacz też jaka suszarka do włosów do 100 zł jest najlepsza.

Jaką wagę łazienkową do 200 kg wybrać i kupić? Dodatkowe funkcje

Zwykle w nowoczesnych wagach łazienkowych do 200 kg pomiar wagi to tylko jedna z wielu funkcji. W przypadku elektronicznych modeli, po wprowadzeniu naszego wieku i wzrostu, urządzenie wyliczy nam wiele przydatnych w kontrolowaniu masy ciała wartości.

A są to:

  • Procent tkanki tłuszczowej w zawartości masy ciała (funkcja ta działa poprzez wysyłanie słabego impulsu elektrycznego z wagi i przeliczeniu czasu jego przepłynięcia przez nasze ciało),
  • Waga kości (urządzenie wylicza, ile waży szkielet),
  • Procent tkanki mięśniowej w zawartości masy ciała,
  • BMI (uzyskiwane po wprowadzeniu do wagi informacji dotyczących naszego wieku i wzrostu),
  • Zawartość wody w organizmie.

Prócz wymienionych powyżej funkcji, dobrze wyposażone wagi łazienkowe do 200 kg mogą również zapewniać opcję zapamiętywania (ostatniego wyniku lub też kilku poprzednich wyników). W bardziej zaawansowanych sprzętach możemy również skorzystać z zapisywania profili kilku użytkowników. Doskonałym ułatwieniem w kontrolowaniu naszej wagi będzie również funkcja smart, dostępna w najdroższych modelach. Pozwala ona na skomunikowanie się z innymi urządzeniami elektronicznymi przy użyciu modułów Wi-Fi lub Bluetooth.

Dzięki temu rozwiązaniu można na przykład połączyć wagę z aplikacją w smartfonie lub wysyłać raporty na skrzynkę e-mail.

Z jakiego materiału może być wykonana waga łazienkowa do 200 kg?

Tańsze wagi łazienkowe do 200 kg najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego. To materiał lekki, ale jednocześnie mało wytrzymały. Wagi elektroniczne zwykle wykonane są ze szkła hartowanego, które jest bardzo estetyczne, ale może ulegać wyszczerbieniu na brzegach. Trzeba też dodać, że szkło hartowane jest łatwe do utrzymania w czystości, a jego właściwości nie ulegają zmianie wraz z upływającym czasem. Szklane wagi łazienkowe mogą zawierać dodatek stali, choć znajdziemy też modele w całości stalowe. To materiał bardzo wytrzymały i łatwy w czyszczeniu.

Wagi łazienkowe do 200 kg mogą być również wykonane z aluminium (jest lżejsze niż stal, choć jednocześnie mniej wytrzymałe), bambusa lub drewna (są lekkie i wytrzymałe, jednak ze względu na panującą w łazience wilgoć mogą ulegać niewielkim odkształceniom).

Sprawdź jak wybrać depilator do 100 zł.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu wagi łazienkowej do 200 kg?

Wybierając wagę łazienkową do 200 kg, warto również zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które mogą zaważyć na komforcie późniejszego użytkowania.

Jakie to szczegóły?

  1. Funkcja automatycznego włączania i wyłączania,
  2. Tarowanie,
  3. Duży i czytelny wyświetlacz,
  4. Antypoślizgowe nóżki.
Jaka waga łazienkowa do 200 kg
Jaka waga łazienkowa do 200 kg najlepsza? Sprawdź ceny, przeczytaj opinie i zobacz ranking. Waga łazienkowa 200 kg

Gdzie kupić wagę łazienkową? Lista producentów

Wagi łazienkowe do 200 kg można znaleźć w ofercie takich producentów jak AEG, Xiaomi, DexXer, Momert czy Omron.

Zobacz też jak działa dobra prostownica do 100 zł.

Cena wagi łazienkowej do 200 kg

Waga łazienkowa do 200 kg jest jedną z najczęściej kupowanych. Ich cena kształtuje się w zakresie od 50 zł do 100 zł aż po 200 i 300 zł.

Opinie o wagach łazienkowych do 200 kg

Jesteś stałą użytkowniczką/stałym użytkownikiem wagi łazienkowej do 200 kg? Chcesz udzielić innym kilku rad, na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego sprzętu? Doskonale! W takim razie zajrzyj do naszej sekcji komentarzy. Można w niej zamieszczać swoje wskazówki i porady dotyczące wyboru i użytkowania wag łazienkowych do 200 kg.

Waga łazienkowa do 200 kg / Ranking najlepszych

Szukając dobrej wagi łazienkowej do 200 kg, warto sprawdzić zestawienie zawarte w naszym rankingu. Znajdziesz w nim modele, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród kupujących, a także porównasz w wygodny sposób ceny poszczególnych produktów.

Error:Unrecognized content encoding type. libcurl understands deflate, gzip content encodings.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/firstlin/domains/yosoymorena.pl/public_html/wp-content/themes/kobiety/functions.php on line 123

Jaka waga łazienkowa do 200 kg jest najlepsza? Na Wasze opinie i recenzje czekamy na forum.

Dodaj opinie na forum