Akcesoria dla kobiet

Suszarka do włosów 2400W

Suszarki do włosów 2400W to sprzymierzeńcy kobiet w szybkim wysuszeniu fryzury po jej umyciu. Nadają się zarówno do zastosowań domowych, jak i do salonu fryzjerskiego.

Zapoznaj się z naszym poradnikiem zakupowym, a dowiesz się, na co zwrócić uwagę i jaka suszarka do włosów 2400W jest najlepsza.

[titulek] Ranking
Jaka [titulek]?
Ranking najlepszych >>>

Suszarki do włosów 2400W – co je wyróżnia?

Suszarki do włosów 2400W wyróżniają się bardzo dużą, jak na tego typu urządzenie, mocą. Dzięki temu szybko wysuszymy nawet długie i gęste włosy. Z drugiej strony, tak mocne urządzenie będzie pobierało dość sporo energii elektrycznej.

Suszarki do włosów 2400W generują silny i bardzo gorący strumień powietrza, dlatego nadają się tylko do włosów zdrowych. Jeśli mamy problem ze zniszczoną, łamliwą lub suchą fryzurą, powinniśmy się zastanowić nad zakupem słabszego urządzenia.

Suszarka do włosów 2400W
Suszarka do włosów 2400W / Jaka najlepsza? Gdzie kupić? Ranking, opinie i cena

Jaką suszarkę do włosów 2400W wybrać i kupić?

Wybór najlepszej suszarki do włosów 2400W może przyprawić o zawrót głowy. Na rynku znajdziemy obecnie tyle możliwości, że nie zawsze wiemy, na czym się skupić.

Jeśli problem dotyczy i Ciebie, weź głęboki oddech, a potem na spokojnie przeanalizuj poniższe parametry:

 • Regulacja temperatury
 • Silnik
 • Końcówki
 • Powłoka
 • Konstrukcja
 • Zasilanie
 • Dodatkowe funkcje

Regulacja temperatury w suszarkach do włosów 2400W

Dobra suszarka do włosów 2400W wyposażona jest w możliwość regulacji temperatury. Dzięki temu unikniemy zniszczenia i przesuszenia włosów. Możemy zdecydować się na silny, gorący podmuch, gdy się nam spieszy, a jeśli akurat mamy więcej czasu, zdecydować się na dłuższe suszenie chłodniejszym powietrzem.

Najlepsze suszarki do włosów 2400W posiadają możliwość wykonania zimnego nawiewu, przydatnego do układania włosów, a także możliwość regulowania siły nadmuchu.

Zobacz też jak sprawdzi się w Twojej łazience dobra suszarka do włosów do 100 zł.

Silnik w suszarce do włosów 2400W

W najlepszych suszarkach do włosów 2400W znajdziemy dwa rodzaje silników:

 1. AC
 2. Bezszczotkowy

Silniki AC wybierają zazwyczaj zakłady fryzjerskie. Ten rodzaj wykorzystuje prąd zmienny, jest bardzo wytrzymały i bezawaryjny. Może się nie psuć nawet przez kilkanaście lat.

Silniki bezszczotkowe w suszarkach do włosów 2400W należą do najnowszej generacji. Charakteryzują się wysoką wydajnością i długą żywotnością. Przy tym są bardzo lekkie, a także generują dużą siłę nawiewu.

Jaka Suszarka do włosów 2400W
Jaka Suszarka do włosów 2400W najlepsza? Opinie, ranking i cena

Końcówki w suszarkach do włosów 2400W

Dobre suszarki do włosów 2400W wyposażone są w co najmniej kilka rodzajów końcówek.

Do najbardziej funkcjonalnych należą na przykład:

 1. Dyfuzor – wyróżnia go duża średnica i wypustki do modelowania włosów, którymi podczas suszenia przeczesujemy pasma lub kręcimy je i układamy w fale.
 2. Koncentrator powietrza – wąska końcówka, która pozwala uzyskać silny nadmuch precyzyjnie w jedno wybrane miejsce. Nie tylko prowadzi to do bardzo szybkiego wyschnięcia wybranego obszaru, ale także wyprostowania go.
 3. Spin curl – zastępuje suszarko-lokówkę lub lokówkę. Pięknie podkręca włosy.
 4. Nakładka prostująca – zastępuje prostownicę. Przyjmuje postać ceramicznej płytki z wypustkami.

Powłoka w suszarce do włosów 2400W

W najlepszych suszarkach do włosów 2400W wylot powietrza jest pokryty specjalnymi powłokami o wyjątkowych właściwościach.

Należą do nich powłoki:

 • Ceramiczne – zapewniające równomierne rozłożenie temperatury na włosach,
 • Turmalinowe – zapobiegają elektryzowaniu się włosów i zamykają łuski,
 • Keratynowe – podczas suszenia odpowiednie substancje wnikają w strukturę włosa, czyniąc go odżywionym i silnym.

Konstrukcja suszarki do włosów 2400W

Dobre suszarki do włosów 2400W posiadają ergonomiczny uchwyt, który dobrze leży w dłoni. Powinien on być pokryty antypoślizgową powłoką – podczas suszenia włosów często mamy wilgotne dłonie, a ewentualne wyślizgnięcie się urządzenia i uderzenie o kafelki może być destrukcyjne w skutkach.

Zwróćmy też uwagę, czy suszarka do włosów 2400W posiada składaną konstrukcję. Dzięki temu łatwiej spakować ją do walizki czy znaleźć na nią miejsce w łazienkowej szafce.

Zasilanie suszarki do włosów 2400W

Suszarki do włosów 2400W zasilane są prądem z gniazdka. Siłą rzeczy, potrzebny do tego jest kabel, a jego cechy bezpośrednio przekładają się na wygodę użytkowania.

Połączenie przewodu i suszarki do włosów 2400W powinno być elastyczne, obrotowe – najczęściej na specjalnej kulce. Dzięki temu unikniemy przypadkowego złamania przewodu przy łączeniu z korpusem urządzenia, czym moglibyśmy nie tylko zepsuć suszarkę, ale i doprowadzić do porażenia prądem.

Ponadto, kabel w suszarce do włosów 2400W powinien być odpowiednio długi. Nie zawsze mamy komfortowy dostęp do gniazdka, więc przewodu powinno wystarczyć na tyle, by swobodnie manewrować urządzeniem. Taką optymalną długością kabla jest przedział od 1,5 do 2 metrów.

Dodatkowe funkcje w suszarkach do włosów 2400W

Dobre suszarki do włosów 2400W to często półprofesjonalne lub nawet profesjonalne urządzenia. Co za tym idzie, mogą być wyposażone w wiele dodatkowych funkcji.

Ciekawą opcją wydaje się czujnik nawilżenia włosów. Dzięki podczerwieni suszarka do włosów 2400W automatycznie dobiera temperaturę i siłę nawiewu do poziomu wysuszenia naszej fryzury. Dzięki temu zapobiegamy uszkodzeniu struktury włosa i zjawisku przesuszenia włosów.

Inną wartą uwagi dodatkową funkcją suszarki do włosów 2400W jest jonizacja. Dzięki niej włosy będą gładkie i lśniące, jednak przede wszystkim naładowanie ich jonami ujemnymi zapobiegnie elektryzowaniu się, które skutecznie niszczy nawet najstaranniej ułożoną fryzurę.

Najlepsza Suszarka do włosów 2400W

Jakie suszarki do włosów 2400W są najlepsze?

Najlepsze suszarki 2400W powinny być wyposażone w filtry, zapobiegające dostawaniu się do środka zanieczyszczeń, jak na przykład kurz, włosy, resztki kosmetyków i inne. Brud może poważnie uszkodzić silnik suszarki, dlatego warto go chronić odpowiednimi barierami.

Dobra suszarka do włosów 2400W nie przegrzewa się, a jej konstrukcja jest solidna. Wybierajmy produkty renomowanych, doświadczonych producentów, którzy oferują długą gwarancję.

Gdzie kupić suszarkę do włosów 2400W?

Dobrą suszarkę do włosów 2400W kupimy w dużych sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, w niektórych drogeriach, a przede wszystkim w sklepach internetowych. Producenci, którzy oferują takie urządzenia, to na przykład Babyliss, Valera, Remington, Rowenta, Adler i inni.

Cena suszarki do włosów 2400W

Dobre suszarki do włosów 2400W kosztują od 50 do około 200 zł, choć za najdroższe, profesjonalne modele do gabinetów fryzjerskich możemy zapłacić jeszcze więcej – nawet około 400-500 zł.

Suszarki do włosów 2400W – opinie

Jeśli tylko dobrze dobierzemy suszarkę do włosów 2400W, możemy cieszyć się jej funkcjonalnością nawet przy długich, gęstych i kręconych włosach. Jesteśmy ciekawi, jakie Wy macie zdanie na temat tego typu sprzętu. Może uważacie, że tak duża moc jest zbyteczna?

Czekamy na Wasze opinie o suszarkach do włosów 2400W w komentarzach!

Suszarki do włosów 2400W – ranking najlepszych

Najlepsze suszarki do włosów 2400W znajdziecie w naszym rankingu, który przygotowaliśmy, biorąc pod uwagę chętnie wybierane, sprawdzone rozwiązania.

Suszarki do włosów 2400W Ranking TOP10

1.
Moser Ventus Tourmalin
Suszarki do włosów 2400W Moser
2.
Remington Advanced Colour Protect AC8605
Suszarki do włosów 2400W Remington
3.
Remington Hydraluxe Pro EC9001
Suszarki do włosów 2400W Remington
4.
Remington PROluxe AC9140
Suszarki do włosów 2400W Remington
5.
Fox Wood
Suszarki do włosów 2400W Fox
6.
Remington Thermacare D5715
Suszarki do włosów 2400W Remington
7.
Łucznik HD-410 Bordowy
Suszarki do włosów 2400W Łucznik
8.
Babyliss Platinum Diamond D6490DE D6490DE
Suszarki do włosów 2400W Babyliss
9.
Remington Keratin Protect AC8820
Suszarki do włosów 2400W Remington
10.
Babyliss Turbo Shine D570DE
Suszarki do włosów 2400W Babyliss

Suszarki do włosów 2400W - Jaki wybrać i gdzie kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *