Steamer do ubrań

Steamer do ubrań, nazywany także parownicą do ubrań, to małych rozmiarów urządzenie, które służy do odświeżania ubrań, usuwania nieprzyjemnych zapachów i wyrównywania zagnieceń.
Jak działa steamer do ubrań? Na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszy model? O tym w dalszej części artykułu.

Steamer do ubrań – działanie

Steamer do ubrań nie zastąpi prania w przypadku plam, ale pozwoli usunąć z materiału nieprzyjemne zapachy, na przykład charakterystyczną woń rzeczy, które zbyt długo leżały w szafie. Co więcej, jest także w stanie z powodzeniem wyprzeć z użytku żelazko.

Steamer do ubrań Ranking
Jaki Steamer do ubrań?
Ranking najlepszych >>>

Do użycia steamera do ubrań potrzebujemy tylko wody demineralizowanej i samego urządzenia. Nie ma konieczności stosowania deski do prasowania.

Aby zacząć pracę ze steamerem do ubrań, wystarczy nalać wodę do zbiorniczka, podłączyć przewód do prądu i poczekać 35-45 sekund na nagrzanie się urządzenia. Para wodna nie tylko wygładzi materiał, ale też usunie z jego powierzchni nieprzyjemne zapachy oraz drobnoustroje. Urządzenia używamy w pozycji pionowej, trzymając je za ergonomiczną rączkę.

Steamer do ubrań ręczny czy stojący?

Steamer do ubrań może być albo niewielkim urządzeniem, które bez trudu utrzymamy w dłoni, albo przypominać odkurzacz. W tej drugiej wersji sprzęt jest większy, cięższy, zbudowany ze stojaka zakończonego wieszakiem i końcówki podłączonej specjalnym wężem do serca urządzenia – generatora pary.

Tak naprawdę wybór zależy tylko od naszych potrzeb. Bardziej uniwersalny jest streamer do ubrań ręczny, ale stojący także znajdzie swoich zwolenników.

Steamer do ubrań
Steamer do ubrań / Jaki najlepszy? Gdzie kupić? Cena, opinie kobiet i ranking

Zalety steamera do ubrań

W porównaniu z tradycyjnym żelazkiem, steamer do ubrań mniej niszczy naszą odzież. Dzieje się tak dlatego, że nie ma tu nagrzanej płyty, która dotykałaby materiału, a jedynie para wodna. Z tego samego powodu nie przypalimy tkaniny, jeśli zdarzy się nam chwila nieuwagi.

Steamer do ubrań jest też bardziej uniwersalny. Możemy nim prasować zarówno w pozycji pionowej, jak i tradycyjnej – poziomej. To urządzenie znajdzie więcej zastosowań w domu; odświeży nie tylko odzież, ale i obicia oraz tapicerki meblowe czy samochodowe.

Steamer do ubrań jest gotowy do pracy w kilkadziesiąt sekund, a samo prasowanie przebiega szybciej, co pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Zobacz też co daje golarka do ubrań sieciowa 5W.

Jaki steamer do ubrań wybrać?

Aby steamer do ubrań spełnił swoją rolę, powinniśmy wybrać właściwy model. Zwróćmy uwagę na takie parametry, jak:

 1. Moc – wpływa na szybkość nagrzewania, a także to, jak dobrze urządzenie czyści i usuwa zagniecenia. Jeśli chcemy, aby steamer do ubrań zastąpił żelazko, celujmy w urządzenia mające powyżej 1200 W.
 2. Długość nagrzewania się – ten parametr jest bezpośrednio związany z mocą i określa, jak długo będziemy musieli poczekać po włączeniu steamera do ubrań, aby zacząć prasowanie.
 3. Pojemność zbiornika na wodę – im większa, tym urządzenie będzie cięższe, ale z drugiej strony pozwoli na dłuższe używanie bez konieczności dolewania wody.
 4. Wytwarzanie pary – wartość określana w gramach na minutę. Im więcej, tym lepsze efekty czyszczenia, ale też więcej zużytej wody.
 5. Waga i rozmiary – małe, lekkie urządzenia łatwiej się obsługuje, a z drugiej strony trzeba częściej dolewać wody, a także nie osiągają aż tak dużej mocy.
 6. Długość przewodu – zbyt długi kabel będzie się plątał, natomiast zbyt krótki ograniczy nam ruchy w trakcie pracy.
 7. Dodatkowe końcówki – dodawane przez producentów akcesoria uczynią urządzenie jeszcze bardziej wszechstronnym.

Inne przydatne funkcje steamera do ubrań to program usuwania kamienia, system uniemożliwiający kapanie wody czy możliwość dolewania wody w podczas prasowania, bez konieczności wyłączania urządzenia.

Jaki Steamer do ubrań
Jaki Steamer do ubrań najlepszy? Opinie, cena i rankig

Dobry steamer do ubrań – zastosowania

Najlepsze steamery do ubrań znajdują zastosowanie w wielu miejscach naszego domu. Jak już wspomnieliśmy, możemy ich używać do prasowania, usuwania drobnych zagnieceń i brzydkich zapachów.
Ich zaletą jest to, że możemy ich używać nawet do delikatnych materiałów, jak wełna, kaszmir czy jedwab.

Ale to nie wszystko.

Dzięki dużej mocy i mnogości końcówek, możemy nimi odkażać powierzchnie, prasować firanki, falbany, koronki i plisy, a także używać ich do czyszczenia mebli. Odpowiednie szczotki usuną z tapicerki mniej wymagające zabrudzenia, sierść zwierząt, pyłki i zmechacenia.

Steamer do ubrań docenią również rodzice alergików. Urządzenie pomoże usunąć roztocza kurzu domowego, pleśń, drobnoustroje i inne zanieczyszczenia z dziecięcych ubranek, pluszaków oraz pościeli.

Steamer do ubrań polecamy również zabrać ze sobą w podróż. Bez trudu zmieścimy go do walizki, aby w hotelu odświeżyć swoją odzież.

Zobacz też jaka jest najlepsza maszyna do szycia do 300 zł.

Zasady korzystania ze steamera do ubrań

Steamer do ubrań to stosunkowo proste i bezpieczne urządzenie, ale ze względu na generowanie wysokich temperatur, musimy być ostrożni. Oto kilka zasad, które warto wziąć sobie do serca, używając parownicy do ubrań:

 1. Pierwszy wyrzut pary skieruj gdzieś z dala od odzieży, ponieważ może zawierać krople wody.
 2. Unikaj używania twardej wody, która sprawi, że wewnątrz urządzenia będzie osadzał się kamień. Polecamy korzystać z wody demineralizowanej.
 3. Usuwając zagniecenia, w jednej ręce trzymajmy steamer do ubrań, natomiast drugą dłoń zabezpieczmy przed oparzeniem poprzez nałożenie specjalnej rękawicy.
 4. Wykonuj ruchy pionowe, od góry do dołu. Jedynie kołnierzyki koszuli polecamy prasować ruchami poziomymi.
 5. Po użyciu odstaw parownicę tak, by bezpiecznie ostygła, niczego ani nikogo nie uszkadzając.
 6. Trzymaj nagrzaną parownicę z dala od dzieci.
 7. Jeśli akurat nie używasz steamera do ubrań, opróżnij zbiorniczek na wodę.
 8. Pamiętaj, że po parowaniu odzież może być nieco wilgotna i nie zawsze da się ją od razu założyć.

Jeśli będziesz pamiętać o specyfice i zasadach korzystania ze steamera do ubrań, z pewnością się dogadacie.

Najlepszy Steamer do ubrań
Najlepszy Steamer do ubrań

Cena steamera do ubrań.

Najtańszy steamer do ubrań kosztuje około 40 złotych, natomiast my polecamy wygospodarować sobie na ten zakup budżet rzędu co najmniej 100-150 zł. Najdroższe modele to koszt nawet 1900 zł.

Gdzie kupić steamer do ubrań? Producenci

Steamery do ubrań zdobywają coraz większą popularność, dzięki czemu możemy cieszyć się ich dostępnością. Producenci, którzy mają parownice do ubrań w swojej ofercie, to na przykład Philips, Bosch, Tefal, Zelmer i inne.

Steamery do ubrań – opinie

Co sądzicie o steamerach do ubrań: Waszym zdaniem to rewolucja czy zbędny gadżet, który nigdy nie wyprze tradycyjnego żelazka? Czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy.

Steamer do ubrań / Ranking najlepszych

Wybór na rynku steamerów do ubrań jest bardzo duży, dlatego, aby ułatwić Wam zakup, przygotowaliśmy ranking najchętniej kupowanych modeli.

Error:Unrecognized content encoding type. libcurl understands deflate, gzip content encodings.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/firstlin/domains/yosoymorena.pl/public_html/wp-content/themes/kobiety/functions.php on line 123

2 opinie na forum “Steamer do ubrań”

 1. parownica dla mnie to konieczna bo nie znoszę prasować, ale miałem w rękach kilak modeli, polecam sprawdzić laurastar! ich ta para to przechodzi kilka warstw

  Odpowiedz

Dodaj opinie na forum