Akcesoria dla kobiet

Oryginalne perfumy damskie

Oryginalne perfumy damskie są dobrym pomysłem na prezent, a także kosmetykiem, który kupujemy same dla siebie, kompletnie bez okazji. Kobiety bardzo dbają o swój wizerunek, w tym strój, makijaż, fryzurę, dodatki, ale także zapach. Z tego powodu perfumy są w ich przypadku bardzo ważne – dopełniają całej stylizacji i robią dobre wrażenie. Niektóre panie przywiązują się do jednego zapachu – dzięki temu inne osoby kojarzą nas właśnie z tą nutą zapachową. Inne natomiast wolą eksperymentować. Każda droga jest dobra, byle nam odpowiadała.

Niezależnie od tego, którą z nich wybierzemy, musimy najpierw trafić na odpowiedni produkt. Zapraszamy więc do lektury poradnika, w którym podpowiadamy, jakie oryginalne perfumy damskie są najlepsze. Wskazujemy też, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Czym są oryginalne perfumy damskie?

Perfumy to tak naprawdę mieszanina substancji zapachowych, najczęściej olejków eterycznych, a także mocnego alkoholu. On z kolei służy do utrwalenia zapachu, nadania mu lotności, a także sprawia, że całość się nie psuje tak szybko, jak na przykład krem czy inne pozbawione alkoholu kosmetyki. Ale co właściwie można rozumieć przez oryginalne perfumy damskie? Takie określenie możemy interpretować na dwa sposoby.

Oryginalne perfumy damskie
Oryginalne perfumy damskie / Ranking najlepszych, cena, opinie

Po pierwsze, do tej grupy zaliczają się wszystkie perfumy, które mają nietypowy, rzadko spotykany zapach, który pozwala się nam wyróżnić. Oznacza, że nie podążamy za modą, a za swoim gustem i potrafimy trafić na prawdziwe perełki. Druga i znacznie powszechniejsza interpretacja obejmuje perfumy, które nie są podróbkami. Niestety, czarny rynek podrabianych zapachów ma się dobrze, dlatego warto wiedzieć, jak odróżnić zapachy podrabiane od oryginalnych.

Zobacz też: Luksusowe perfumy damskie

Dlaczego warto kupić oryginalne perfumy damskie?

Warto jednak powiedzieć kilka słów o tym, dlaczego właściwie mielibyśmy się przejmować, czy kupujemy oryginalne perfumy damskie, czy może podróbki. Z dwóch powodów. Po pierwsze, perfumy podrabiane może i mają podobny zapach, ale jednak cechuje się on dużo gorszą jakością. Alkohol często nie jest tak mocny, a stężenie olejków eterycznych odpowiednio wysokie. Do produkcji takich kosmetyków używane są też tańsze składniki, zazwyczaj syntetyczne i nie oddające w pełni uroku, jaki posiada oryginalny zapach. Mało tego, jest to też niebezpieczne – nikt nie kontroluje czarnego rynku, nie wiemy więc nic o obecności substancji rakotwórczych, toksycznych czy potencjalnie szkodliwych.

Druga kwestia to uwarunkowania prawne. Obrót podróbkami w naszym kraju jest zabroniony. Oczywiście, nie oznacza to, że gdy przypadkiem je kupimy, od razu trafimy do więzienia. To przede wszystkim sprzedawca może mieć kłopoty, my jednak możemy być w tej sprawie przesłuchiwani, a kiedy będziemy chcieli odsprzedać nietrafiony zapach, sami możemy mieć kłopoty. By oszczędzić sobie takich problemów, warto wybierać tylko oryginalne perfumy damskie.

Sprawdź także: Najseksowniejsze perfumy damskie

Jakie oryginalne perfumy damskie
Jakie oryginalne perfumy damskie wybrać i kupić?

Jak rozpoznać oryginalne perfumy damskie?

To pytanie jest bardzo trudne, ponieważ nieuczciwi sprzedawcy robią wszystko, by ich oferty przypominały oryginalne perfumy damskie. Nie jest to jednak niemożliwe. Żeby zminimalizować ryzyko takiego nietrafionego zakupu, zwróćmy uwagę na takie kwestie, jak:

  • Opakowanie – ważne są szczegóły, nie tylko sam kartonik, ale także flakon. Warto poprosić osobę, która posiada oryginał, o zdjęcia i porównać je z wybraną ofertą. Różnice są czasami bardzo subtelne, obejmują na przykład nieco inną czcionkę albo kilka literek.
  • Cena – chociaż okazje i promocje to nic złego, zbyt niska cena w stosunku do rynkowej powinna nas zaniepokoić.
  • Słowa – klucze: na przykład „perfumy JAK”, „replika”.
  • Dbałość o szczegóły – oryginalne perfumy damskie są wyprodukowane z największą dbałością o klienta. Nie znajdziemy tu tanich, psujących się atomizerów czy nierówności na szkle. Każdy taki detal powinien sprawić, że zapala się nam czerwona lampka.
  • Numery seryjne i kody QR – oryginalne perfumy damskie często posiadają je w niewidocznym miejscu, na przykład wewnątrz kartonika. Istnieją strony internetowe, które na tej podstawie pomogą nam zweryfikować uczciwość sprzedawcy.

Może Cię zainteresować: Najtrwalsze perfumy damskie

Architektura oryginalnych perfum damskich

Warto też wspomnieć, że oryginalne perfumy damskie maja specyficzną budową, której często czarny rynek nie jest w stanie podrobić. W końcu oryginały powstają w dobrze wyposażonych laboratoriach, pod czujnym okiem specjalistów. Ostateczny efekt jest wielowymiarowy i rozwija się powoli. Wyróżniamy bowiem:

  1. Nutę głowy – wyczuwalną natychmiast po rozpyleniu. Pozostaje ona na skórze od kilkudziesięciu minut do ponad godziny.
  2. Nutę serca – rozwija się między godziną a dwoma godzinami po rozpyleniu. Spina ze sobą cały zapach. Pozostaje z nami na kilka godzin.
  3. Bazę perfum – chociaż zapach ten pojawia się jako ostatni, bo nawet po dwóch godzinach od rozpylenia, to będzie towarzyszył nam nawet przez kilkanaście godzin. Ważne jest więc, by każda z warstw nam odpowiadała, a więc przy zakupie powinniśmy poczekać, aż będziemy w stanie wyczuć wszystkie warstwy zapachu.

Jakie oryginalne perfumy damskie są najlepsze?

Jeśli chodzi o najlepsze oryginalne perfumy damskie, każdy z nas ma nieco inny gust i oczekiwania. Najpopularniejsze są zapachy kwiatowe, owocowe, cytrusowe, korzenne, a także piżmo, niektóre wonie egzotyczne, mydlane, wodne, szyprowe czy paprociowe. Kompozycja zwykle składa się z kilku grup zapachów. Możemy też znaleźć wonie bardziej nietypowe, jak na przykład pianki marshmallow, ylang-ylang, zapach kamieni szlachetnych czy… marchewki.

Zobacz również: Trwałe perfumy damskie z ogonem

Kolejna istotna sprawa to stężenie. Najlepsze oryginalne perfumy damskie powinny być wyczuwalne, ale nie mdlące i męczące. Na co dzień, jak i na większe okazje najlepiej sprawdza się woda perfumowana, która ma do 25% olejków zapachowych. To sprawia, że roztaczamy wokół siebie „ogon”, a jednocześnie nasz zapach nikogo nie męczy.

Najlepsze oryginalne perfumy damskie
Najlepsze oryginalne perfumy damskie

Gdzie kupić oryginalne perfumy damskie?

Często to właśnie miejsce, w którym kupujemy zapach, pozwala nam ocenić, czy jest on oryginalny. Lepiej wybrać sprawdzone sklepy internetowe, a także perfumerie czy drogerie. Powinniśmy natomiast unikać małych, podejrzanych, niedopracowanych sklepów czy portali aukcyjnych.

Cena oryginalnych perfum damskich

Powiedzieliśmy już, że cena jest jednym z wyznaczników, które pozwalają nam odróżnić oryginały od podróbek. Ile zatem kosztują oryginalne perfumy damskie i czy muszą być drogie? Okazuje się, że nie! Ważne, by cena była dopasowana do tego, co znajdziemy w innych sklepach. Oryginalne zapachy równie dobrze możemy kupić za 40 zł, jak i za 800 zł.

Oryginalne perfumy damskie – opinie

A może jesteście w stanie do naszych wskazówek dodać kolejne. Czy unikacie podrabianych produktów, czy może nie przeszkadza Wam taki proceder? Jesteśmy ciekawi każdego punktu widzenia, dlatego czekamy na opinie o oryginalnych perfumach damskich.

Oryginalne perfumy damskie / Ranking najlepszych

Zastanawiacie się, po jakie dokładnie zapachy sięgnąć, które cieszą się dużą popularnością, dobrymi opiniami i pochodzą z pewnego źródła? Sporą pomocą może być poniższy ranking oryginalnych perfum damskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *