Akcesoria dla kobiet

Najtrwalsze perfumy damskie

Najtrwalsze perfumy damskie to zapach, który zadowoli każdą kobietę. Oczywiście, musimy dobrać kompozycję do swoich lub obdarowanej (jeśli jest to nasz pomysł na prezent) preferencji, jednak trwałość jest niewątpliwie zaletą, którą ceni każdy, niezależnie od gustu. Z drugiej strony, pamiętajmy o tym, że ani nadmierna intensywność zapachu, ani jego zbyt obfita aplikacja wcale nie gwarantują nam wysokiej jakości. Czasem jest wręcz intensywnie. Poza obiektywnymi przesłankami, trwałość zależy też od naszych indywidualnych uwarunkowań, związanych z wpływem skóry na całą kompozycję.

Wszystko to wydaje się zawiłe, jednak nasz poradnik to uprości. Prezentujemy w nim wszystko, co musicie wiedzieć. Podpowiadamy, jakie najtrwalsze perfumy damskie wybrać i kupić, a także czym się kierować. Wskazujemy też kilka tricków, które warto zastosować, by przedłużyć trwałość aktualnie posiadanych perfum. Zapraszamy.

Czym jest trwałość perfum?

Zacznijmy od wyjaśnienia, co wyróżnia trwałe perfumy damskie. Są to kosmetyki zapachowe, które stosujemy celem uzyskania pożądanej woni. Aplikujemy je na skórę. Stanowią mieszaninę olejków eterycznych i innych substancji zapachowych oraz alkoholu. Trwałość tych kosmetyków to nic innego, jak czas, przez który utrzymują się na skórze. Zależy on od wielu czynników: stężenia alkoholu i substancji zapachowych, a także rodzaju zastosowanych olejków czy nawet kondycji naszej skóry. Przyjmuje się, że najtrwalsze perfumy damskie mogą się utrzymywać na skórze nawet przez 48 godzin. Oczywiście tylko w sytuacji, gdy w międzyczasie nie bierzemy prysznica czy kąpieli. W praktyce większości osób wystarczy kosmetyk, który pachnie przez 16-20 godzin.

Najtrwalsze perfumy damskie
Najtrwalsze perfumy damskie / Opinie, cena, ranking najlepszych

Dlaczego warto kupić najtrwalsze perfumy damskie?

Skoro już przy tym jesteśmy, warto jeszcze wspomnieć o sytuacjach, w których najlepiej sprawdzają się trwałe perfumy damskie. Lżejsze, subtelne wonie możemy wykorzystywać do pracy czy na uczelnię, gdzie spędzamy przecież nawet kilkanaście godzin w ciągu doby. Przez cały ten czas chcemy pachnieć nienagannie. Również podczas randki, zwłaszcza takiej, która się przedłuży, imprezy pracowniczej, wesela i innego przyjęcia najbardziej trwałe perfumy damskie to odpowiedni wybór. Często podczas takich okazji nie ma czasu na ponowną aplikację. Tymczasem zapach, jaki wokół siebie roztaczamy, jest naszą wizytówką.

Zobacz też: Trwałe perfumy damskie z ogonem

Jakie najtrwalsze perfumy damskie wybrać i kupić?

Najbardziej trwałe perfumy damskie to, jak już wspomnieliśmy, wypadkowa kilku kwestii. Zwróćmy więc uwagę na takie cechy produktu, jak:

  • Stężenie,
  • Nuty zapachowe,
  • Aplikacja.

Stężenie najtrwalszych perfum damskich

Zwykło się przyjmować, że im większe stężenie olejków eterycznych i innych substancji zapachowych, tym trwalsze są perfumy, z którymi mamy do czynienia. Jest w tym sporo prawdy. Duża liczba cząsteczek danej substancji sprawia, że nawet jeśli ulatniają się one z naszej skóry, to część pozostaje z nami na dłużej. Mają na to wpływ także inne czynniki, jednak śmiało możemy założyć, że najtrwalszy przy tych samych warunkach, rodzajach substancji i budowie perfum jest ich koncentrat. Jest to produkt zawierający nawet do 60% olejków eterycznych.

Sprawdź także: Mocne perfumy damskie

Następne w kolejce są perfumy właściwe, oznaczane na opakowaniach jaki Perfume. Są to produkty zawierające do 40% olejków zapachowych. Świetnie sprawdzają się podczas wieczorowych okazji, a także na zewnątrz. jeśli używamy ich na uczelni czy w pracy, raczej powinniśmy zachować umiar podczas aplikacji. Trwałe bywają także wody perfumowane, oznaczone jako EDP. Mają do około 23% substancji zapachowych. Wody toaletowe (EDT), wody kolońskie (EDC) i mgiełki zapachowe ulatniają się z ciała dość szybko.

Jakie najtrwalsze perfumy damskie
Jakie najtrwalsze perfumy damskie wybrać?

Nuty zapachowe w trwałych perfumach damskich

Okazuje się, że sama kompozycja także ma wpływ na trwałość perfum damskich. Jednym z podstawowych czynników jest oczywiście jakość użytych substancji. Tańsze zamienniki są mniej trwałe od oryginałów. Z naszej skóry wolniej ulatniają się piżmo, zapachy paprociowe, dymne, bobu tonka, cydru. Szybciej natomiast znikają cytrusy, zapachy wodne, morskie, a także owocowe. Oczywiście, nie oznacza to, że musimy unikać tego, co lubimy, gdyż ulatnia się szybko. Ważne jednak, by kompozycja posiadała przynajmniej kilka nut, które gwarantują dużą trwałość.

Może Cię zainteresować: Markowe perfumy damskie

Aplikacja najtrwalszych perfum damskich

To, czy zakupiony właśnie kosmetyk może zostać określony jako najtrwalsze perfumy damskie, w dużej mierze zależy od nas samych, tego, jak obchodzimy się z produktem. Istnieje kilka ważnych zasad, których warto przestrzegać, by przedłużyć zapach perfum:

  1. Aplikujmy je na włosy, które są doskonałym nośnikiem zapachu i przechowują go dłużej niż skóra. Możemy spryskać je bezpośrednio lub na grzebień.
  2. Jeśli aplikujemy je na skórę, nie zapominajmy o jej nawilżeniu. Stosujmy do tego kremy bezzapachowe. Nie róbmy tego jednak wyłącznie przed aplikacją perfum – o nawilżenie musimy dbać regularnie.
  3. Miejsca, które warto spryskać perfumami, to przede wszystkim zgięcie łokcia, nadgarstek, szyja, miejsce za uchem i tuż nad obojczykiem, a także… zgięcia kolan. To właśnie w tych miejscach jest ciepło, a krew intensywnie tętni, więc cząsteczki zapachu otaczają nas przez dłuższy czas.
  4. Perfumy pachną dłużej, kiedy jest ciepło.
  5. Gdy kupimy najtrwalsze perfumy damskie, musimy je odpowiednio przechowywać. Najlepiej, jeśli będzie to chłodne, pozbawione słońca miejsce. Butelka musi być stale zatkana, by nie doszło do wietrzenia perfum.
  6. Zawsze sprawdzajmy, jak kompozycja współgra z naszą skórą. Trwałość, jak i zapach perfum zależą bowiem od diety, gospodarki hormonalnej organizmu czy składu potu, który dla każdego jest indywidualny.

Zobacz również: Słodkie perfumy damskie

Gdzie kupić najtrwalsze perfumy damskie?

Wszędzie tam, gdzie znajdziemy kosmetyki zapachowe, będą także najbardziej trwałe perfumy damskie. Mowa tu na przykład o perfumeriach czy drogeriach, ale też działach kosmetycznych multimarketów oraz sklepach internetowych. Producenci takich zapachów to na przykład Chanel, Dolce&Gabbana, Calvin Klein, Armani, Bi-Es, La Costa i wielu innych.

Najlepsze trwałe perfumy damskie
Najlepsze trwałe perfumy damskie

Cena najtrwalszych perfum damskich

Ile kosztują najtrwalsze perfumy damskie? Ich cena często jest dość wysoka, gdyż wynika to z jakości zastosowanych składników. Dobre olejki eteryczne po prostu kosztują. Przygotujmy się więc, że za najtańsze produkty zapłacimy około 50 zł za flakonik, podczas gdy najdroższe mogą kosztować nawet powyżej 1000 zł.

Najtrwalsze perfumy damskie – opinie

Z pewnością każda z nas ma przetestowane swoje ulubione zapachy, wśród których znajdują się też trwałe perfumy damskie. Mamy nadzieję, że podzielicie się z nami Waszymi typami. Może znacie jakieś ukryte perełki, albo wręcz przeciwnie – kompletne buble? Niezależnie od tego, wszystkie opinie o najtrwalszych perfumach damskich są na wagę złota!

Najtrwalsze perfumy damskie / Ranking najlepszych

Czym jeszcze kierować się przy zakupie? Najlepiej renomą i opiniami konkretnych zapachów! Nie musicie jednak przekopywać się przez fora czy grupy dyskusyjne; zrobiliśmy to za Was. Na tej podstawie przygotowaliśmy ranking najlepszych trwałych perfum damskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *