Maszyna do szycia do 300 zł

Maszyna do szycia do 300 zł – czy można kupić dobry sprzęt w tym budżecie? Okazuje się, że może to być całkiem sensowny wstęp do przygody z szyciem.

Z naszego artykułu dowiecie się, jak wybrać niezawodny sprzęt w niskiej cenie.

Maszyna do szycia do 300 zł Ranking
Jaka Maszyna do szycia do 300 zł?
Ranking najlepszych >>>

Maszyna do szycia do 300 zł – rodzaje

Maszyna do szycia może być zarówno prostym, jak i całkiem skomplikowanym, wielofunkcyjnym urządzeniem. Wyróżniamy trzy rodzaje:

 • Maszyny mechaniczne – dawniej zasilane siłą mięśni (kto jeszcze pamięta rytmiczny stukot specjalnego pedału, towarzyszący babci przy szyciu?), obecnie stawia się raczej na silniki elektryczne. Ustawienie parametrów szycia odbywa się ręcznie, poprzez operowanie odpowiednimi pokrętłami.
 • Maszyny elektroniczne – droższy i bardziej zaawansowany sprzęt, wyposażony zazwyczaj w wyświetlacz LCD. Te modele same dobierają odpowiednie parametry szycia, ale pozwalają także na ich ręczną regulację.
 • Maszyny komputerowe – najbardziej zaawansowany rodzaj maszyn. Można nimi wyszywać litery, całe napisy, zaprogramować własne ustawienia szycia.

Chcąc kupić maszynę do szycia do 300 zł, raczej będziemy celować w modele mechaniczne, bo tylko takie mieszczą się w budżecie, ale warto znać różnicę.

Maszyna do szycia do 300 zł
Maszyna do szycia do 300 zł / Jaka najlepsza? Ranking, cena i opinie szwaczek

Maszyna do szycia do 300 zł – możliwości

W budżecie do 300 zł nie kupimy nowej, zaawansowanej maszyny do szycia, ale mamy kilka całkiem sensownych możliwości. Przede wszystkim, możemy kupić maszynę używaną. Biorąc tę opcję pod uwagę, musimy dokładnie sprawdzić stan techniczny sprzętu, a i tak ponosimy ryzyko, że wkrótce pojawią się usterki, których nie będzie można naprawić na gwarancji.

Dlatego właśnie my rekomendujemy zakup maszyny nowej, z gwarancją producenta. W tym budżecie powinniśmy patrzeć przede wszystkim na modele „mini”, które łączą małe rozmiary, niską cenę i wielofunkcyjność.

Jaką maszynę do szycia do 300 zł wybrać?

Oto rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając maszynę do szycia do 300 zł:

 1. Jakość materiałów – maszyna powinna być wykonana z solidnego tworzywa sztucznego, a im więcej elementów metalowych, tym konstrukcja będzie solidniejsza;
 2. Liczba ściegów – tak naprawdę na początek wystarczy kilka podstawowych, ale jeśli chcemy ozdabiać nasze prace różnorodnymi ściegami, zwróćmy na to uwagę;
 3. Obszywanie dziurki na guziki;
 4. Wbudowane oświetlenie;
 5. Regulacja docisku stopki do materiału;
 6. Regulacja naprężenia nici;
 7. Regulacja szerokości ściegu;
 8. Regulacja długości ściegu;
 9. Automatyczne przyszywanie guzików;
 10. Możliwość zastosowania podwójnej igły;
 11. Wszywanie taśm elastycznych;
 12. Wolne ramię;
 13. Szycie wsteczne – przydatne szczególnie przy zaczynaniu i kończeniu;
 14. Automatyczne obcinanie nici.

Zwróćmy także uwagę na rozmiary maszyny, jej wagę i dołączone akcesoria, takie jak dodatkowe stopki, nawlekacze do nitek, antypoślizgowe nóżki i inne.

Jaka Maszyna do szycia do 300 zł
Jaka Maszyna do szycia do 300 zł najlepsza? Która wybrać? Opinie, ceny w sklepach i porównanie w rankingu

Zalety maszyny do szycia do 300 zł

Doświadczone krawcowe z pewnością nie będą zadowolone z tak podstawowego sprzętu, jak maszyna do szycia do 300 zł, ale osoby początkujące mogą odnaleźć w tym rozwiązaniu kilka zalet. Po pierwsze, niewielki wydatek na pierwszą maszynę do szycia sprawia, że nie poczujemy wyrzutów sumienia, jeśli krawiectwo nie stanie się naszym nowym hobby, a uzbieranie 300 zł jest znacznie łatwiejsze, niż uzbieranie większej kwoty. Pozwoli to wcześniej spełnić marzenie o własnej maszynie.

Po drugie, jako że w grę wchodzą modele niezbyt zaawansowane, pozbawione setek funkcji, na początku łatwiej się połapać, co jak działa. Mamy po prostu mniej rzeczy do ogarnięcia. Dodatkowo, maszyna do szycia do 300 zł będzie zazwyczaj mała i lekka, a to ułatwia jej transport lub schowanie nawet w małym mieszkaniu.

Na pewno maszyna do szycia do 300 zł to przydatny sprzęt w niemal każdym domu, który pozwoli zaoszczędzić czas zwykle spędzany na szyciu ręcznym. Urwany guzik w koszuli męża czy konieczność przyszycia łaty do podartych dziecięcych spodni przestaną być przykrym obowiązkiem, a zamienią się w przyjemność.

Najlepsza maszyna do szycia do 300 zł

Najlepsza maszyna do szycia do 300 zł to taka, którą dopasujemy do naszych potrzeb i tego, co zamierzamy szyć. W tym budżecie nie znajdziemy raczej sprzętu do profesjonalnego zajęcia się krawiectwem, ale na domowe potrzeby powinna być wystarczająca. Przy pomocy maszyny do szycia do 300 zł możemy naprawić pęknięty szew, skrócić lub zwęzić zbyt duże ubranie, a także samodzielnie uszyć podstawowe rzeczy, jak czapki, poszewki na poduszki, bluzeczki dla dziecka, chustki na szyję i kominy.

Najlepsze maszyny do szycia do 300 zł pozwalają na używanie od 10 do 16 ściegów, a także stopki montowane zatrzaskowo, co pozwoli na rozbudowanie ją w przyszłości o nowe elementy. Często sklepy sprzedają maszyny razem z zestawem nici i innych akcesoriów koniecznych do szycia, dzięki czemu nie musimy sami kompletować swoistej wyprawki dla początkujących.

Gdzie kupić maszynę do szycia do 300 zł?

Jeśli zdecydujesz się na model używany, polecamy kupować na miejscu, by dokładnie go sprawdzić. Jeśli jednak skupimy się na modelach nowych, dobrym pomysłem będzie buszowanie w sklepach online w poszukiwaniu aktualnych promocji – poza modelami, których regularna cena nie przekracza 300 zł, możemy też dorwać droższe, na przykład w outlecie czy wyprzedaży.

Producenci maszyn do szycia do 300 zł, na które warto polować, to na przykład Łucznik, Bass, Modena i inne.

Najlepsza Maszyna do szycia do 300 zł
Najlepsza Maszyna do szycia do 300 zł

Ile kosztuje dobra maszyna do szycia?

Być może założony budżet 300 zł okaże się niewystarczający. Modele mini zazwyczaj zmieścimy w kwocie od 150 do 300 zł, ale jeśli marzy nam się przygoda z szyciem na poważnie, uciułajmy jeszcze przynajmniej kolejne 200 zł, nawet jeśli ma to opóźnić zakup o kilka miesięcy. Maszyna za około 500 zł posłuży nam do nauki szycia nawet bardziej wymagających akcesoriów.

Oczywiście, jeśli nie masz zbyt dużych wymagań, a sprzęt ma posłużyć od wielkiego dzwonu do domowych zastosowań, zamkniesz się w opisywanym przez nas budżecie.

Opinie o maszynach do szycia do 300 zł?

A Wy jakie macie doświadczenia z maszynami do szycia do 300 zł? Służą Wam z powodzeniem, a może postanowiliście się przesiąść na bardziej zaawansowany model? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!

Maszyna do szycia do 300 zł / Ranking najlepszych

Aby pomóc Wam w wyborze najlepszej maszyny do szycia do 300 zł, przygotowaliśmy ranking najchętniej kupowanych modeli w tym budżecie.

Error:Unrecognized content encoding type. libcurl understands deflate, gzip content encodings.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/firstlin/domains/yosoymorena.pl/public_html/wp-content/themes/kobiety/functions.php on line 123

Dodaj opinie na forum