Akcesoria dla kobiet

Książka na prezent dla kobiety

Kto z nas nie otrzymał nigdy książki na prezent? Chyba nie ma takiej osoby. Już od małego w prezencie dostajemy bajki, im jesteśmy starsi, tym rodzaje się zmieniają. Dziewczynki lubią zazwyczaj czytać bajki o księżniczkach, potem jako nastolatki czytają historie osób w ich wieku, następnie mogą wybierać od romansów po kryminały.

W dzisiejszych czasach książka na prezent to bardzo popularny wybór. Może dzięki temu, że możemy je zakupić już nie tylko w księgarniach, ale też w supermarketach i sklepach papierniczych.

Książki niewątpliwie rozwijają naszą wyobraźnie i kreatywność, zwiększają też nasz zakres językowy. Być może to właśnie dlatego tak często wybieramy książki na prezent, uważając je za bardzo wartościowe. Tak na prawdę jest to bardzo uniwersalny prezent. Ze względu na duży wybór książek z pewnością znajdziemy coś dla osób w każdym wieku, od małych dzieci, nastolatków i osoby dorosłe po seniorów.

A co lubią czytać kobiety? Poniżej mamy dla Was kilka propozycji na co warto zwrócić uwagę wybierając prezent kobiecie.

Sprawdźcie, co przygotowaliśmy!

Romans jako książka na prezent

Romans to jeden z tych gatunków, który idealnie nadaje się jako książka na prezent. Warto zwrócić uwagę ile jest filmów romantycznych. Nie bez powodu. Często są one inspirowane właśnie książkami z gatunku romans. Wiele kobiet, choć nie przyznaje się do tego chciałoby dostać taką książkę w prezencie.

Wiele z kobiet wczuwa się w historię głównej bohaterki, która jest rozdarta między sercem a rozumem, która jest nieszczęśliwie zakochana. Często kobiety doszukują się w problemach bohaterki swoich problemów i szukają rozwiązań w książce.

Jest to też związane z marzeniami. Romans jako książka na prezent nada się idealnie dla marzycielki. Kobieta wyobraża sobie to, co chciałaby przeżyć lub wspomina to, za czym tęskni. Nie wątpliwie romanse rozbudzają naszą wyobraźnie. Pozwalają na lekką fantazję.

Książka na prezent dla kobiety
Książka na prezent dla kobiety / Jaka najlepsza? Gdzie kupić? Opinie, cena i ranking

Kryminał jako książka na prezent

Kryminał jako książka na prezent i to dla kobiet? Oczywiście! Wiele kobiet zaraz po romansie czyta właśnie kryminały. Ten rodzaj książek sprawia, że sprawdzamy siebie i oswajamy się z lękiem. To trochę tak, jakbyśmy chcieli uodpornić się na zło tego świata.

Kryminały mają w sobie trochę czarnej strony, dotykają najciemniejszych stron ludzkich jak: chęć posiadania, zazdrość, które każdy z nas ma w sobie. Kryminały mają w sobie wiele pokus, ambicji, rywalizacji, zła i… zabójstw.

Kobiety podchodzą do pewnych spraw bardziej emocjonalnie, niż mężczyźni. Kryminał jako książka na prezent idealnie nada się dla silnych kobiet o mocnych nerwach. Każdy lubi odrobinę przerażenia połączonego z ekscytacją, którą dają nam właśnie kryminały.

Poza tym kto z nas nie wczuwa się w rolę detektywa podczas czytania kryminałów? Szczególnie kobiety lubią dociekać prawdy. Ten rodzaj książek pozwala im na chwilę zapomnieć o rzeczywistości i stać się strażnikiem prawdy i sprawiedliwości.

Poradnik jako książka na prezent

Poradnik w formie książki na prezent to trafiony pomysł. Kobiety lubią wiedzieć co inne kobiety myślą lub robią w podobnych sytuacjach. To tak, jakby zwierzały się przyjaciółce i otrzymywały od niej szybką odpowiedź, a czasem nawet kilka różnych wyjść z danej sytuacji.

Z poradnika korzystają często młode mamy, gdy rodzą pierwsze dziecko. To dla nich nowa sytuacja i chcą się dobrze przygotować na macierzyństwo. W poradnikach mogą znaleźć wyznania innych mam, ich doświadczenia, obawy i lęki oraz odpowiedzi, jak je pokonać.

Oczywiście poradniki są poglądowe i to, co odpowiada komuś innemu, nam wcale nie musi pasować. To może być ciekawa informacja, jak inni widzą pewne zdarzenia. Czasami mamy okazję dostrzec świat z zupełnie innej perspektywy.

Wydruk własnej książki jako książka na prezent

Zaskocz swoich bliskich wydrukowaną książką własnego autorstwa jako książką na prezent. Podaruj bliskiej Ci kobiecie coś wyjątkowego, podaruj jej część siebie. Każdy autor zawiera w książce swoje uczucia, przemyślenia, ukryty przekaz. Być może to właśnie książką swojego autorstwa podbijesz jej serce?

Nie ma nic oryginalniejszego, niż książka na prezent autorstwa kogoś bliskiego. Czy to będzie amerykańskie opowiadanie czy też włoski romans, a może szwedzki kryminał? To wszystko zależy od Ciebie. Gusta kobiet są różne, więc należy indywidualnie do tego podejść. Warto jednak, by książka była napisana przez nas. To bardzo oryginalny prezent, który spodoba się każdej kobiecie, niezależnie od ulubionego rodzaju książek.

Książkę na prezent możesz stworzyć w oparciu o waszą wspólną, przeżytą historie. Wyobraź sobie minę kobiety, gdy otworzy książkę i na pierwszej stronie ujrzy historię Waszego pierwszego spotkania. Z pewnością poczuje się wyjątkowo.

Własny poradnik jako książka na prezent

Każda wieczorna chwila zmieni się w cudowną chwile z własną książką, bo taka książką na prezent nadaje się idealnie. I to nie wcale my musimy być jej autorem. Być może mamy przyjaciółkę, której często się zwierzamy i to właśnie ona jest naszą ostoją, gdy mamy problem? Warto zadbać o najlepszą przyjaciółkę dając jej najlepszy prezent w postaci własnego poradnika jako książkę na prezent np. z okazji urodzin, Bożego Narodzenia lub po prostu za to, że jest obok.

Poradnik możemy napisać za równo my sami, ale też możemy spisać rady naszej przyjaciółki, które uważamy za trafne. Z pewnością będzie bardzo zaskoczona otrzymując taką wyjątkową książkę. Kto z nas nie chciałby czuć się doceniony? Przyjaźń to wyjątkowy dar i warto o nią dbać dając wyjątkową książkę na prezent z okazji dnia przyjaciela.

Jaka Książka na prezent dla kobiety
Jaka Książka na prezent dla kobiety

Historie rodzinne jako książka na prezent

Historie rodzinne jako książka na prezent? Czemu nie! Kto z nasz czasem nie mówi, że jego życie to komedia? Może czas by sens nabrał nowego znaczenia. Historie rodzinne w formie własnej książki będą idealne dla dużej rodziny, w której każdy z nas ma inny charakter i różne podejście do życia. Często w takiej rodzinie zdarzają się śmieszne historie lub nieporozumienia, które z czasem odchodzą w niepamięć.

Historie rodzinne jako książka na prezent pozwolą nam powrócić myślami do tamtych chwil. Będziemy mogli jeszcze raz odtworzyć zabawne wspomnienia. Przypomnieć sobie jakie emocje nam wtedy towarzyszyły.

Takie drukowane i kreatywne pomysły na prezent możecie zrealizować pod adresem https://haveabook.fr.

To także dobry sposób, by zwołać rodzinne spotkanie i spędzić trochę czasu razem. Teraz każdy z nas jest zabiegany i często brakuje chwili dla najbliższych. Własna książka na prezent jest świetnym sposobem, by to zmienić. Wspólne spotkania, by przeczytać książkę jeszcze bardziej zbliżą nas do siebie.

Cena książki na prezent

W zależności od rodzaju cena książki na prezent będzie się trochę różnić. Zazwyczaj książki kosztują między 30 zł, a 45 zł. Grube książki np. tom kosztują około 60 zł. Możemy też natrafić na promocje w księgarniach, czy marketach i dostać książkę za 10 zł. Książka własnego autorstwa jest nieco droższa,a cena jej produkcji zależy od tego, ile egzemplarzy postanowimy kupić i jaką księgarnie do druku wybierzemy. Wliczone są do tego niektóre wydawnicze usługi, a za niektóre musimy zapłacić dodatkowo.

Książka na prezent – opinie

Często kupujecie książkę na prezent? Może wpadliście już na pomysł wydania dla najbliższych książki własnego autorstwa? Zastanawiacie się dopiero nad tą opcją?

Czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *