Najlepsze gumy do ćwiczeń

Gumy do ćwiczeń są jednym z tych akcesoriów treningowych, które nie tylko nie wymagają wielkich nakładów finansowych, ale także zabierają mało miejsca i są lekkie. Dzięki temu można je zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Co więcej, są tak wszechstronne w użyciu, że wspomagają sportowców różnych dyscyplin, a do tego stanowią doskonałe uzupełnienie rehabilitacji. Gumy do ćwiczeń wzmacniają mięśnie i uelastyczniają ciało, a siłę ich działania możemy dostosować w każdej chwili do indywidualnych możliwości i potrzeb.

Najlepsze gumy do ćwiczeń Ranking
Jakie gumy do ćwiczeń?
Ranking najlepszych >>>

Jakie gumy do ćwiczeń są najlepsze?? Czym się od siebie różnią? Gdzie kupić zestaw gum treningowych? Jakie gumy treningowe będą najlepsze dla początkujących, a jakie służą zaawansowanym sportowcom?

Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć na ten temat, więc pozostań z nami i sprawdź!

Kilka słów wstępu o gumach do ćwiczeń

Gumy do ćwiczeń nie zawsze wykonane są gumy. Często produkuje się je także z lateksu lub nylonu. Niektóre modele zawierają gumę z dodatkiem materiału. Gumy do ćwiczeń materiałowe są miłe w dotyku i stanowią świetną alternatywę dla osób uczulonych na lateks.

Gumy do ćwiczeń
Najlepsze gumy do ćwiczeń to? Sprawdź nasz ranking, oraz opinie na forum.

Najlepsze gumy do ćwiczeń

W sklepach znajdziemy zarówno gumy cięte z metra, jak i pojedyncze paski. Doskonałym rozwiązaniem są zestawy gum do ćwiczeń, które oferują modele o różnym oporze, dzięki czemu można je idealnie dopasować do swoich możliwości. Gumy do ćwiczeń w formie szarfy (pętli) chętnie wykorzystywane są w ćwiczeniach fitness i pilates.

Jakie gumy do ćwiczeń wybrać i kupić?

Gumy do treningu mogą mieć różną formę, grubość i moc. Najczęściej wybierane modele to:

 1. Taśmy pilates, które mają długość od 120 do 180 cm. Wykorzystuje się je w stretchingu, jodze i rehabilitacji. Oferują opór od 5 do 25 kg.
 2. Gumy oporowe w formie pętli o obwodzie około 2 metrów. Mają znacznie szerszy zakres oporów od taśm pilates i są trwalsze. Wykorzystywane są w ćwiczeniach odchudzających, ujędrniających i budujących masę mięśniową. Opór gum oporowych mieści się w zakresie od 1,5 kg do niemal 160 kg.
 3. Mini bands to cieńsze i mniejsze odpowiedniki gum oporowych w formie pętli. Mają obwód od 50 do 60 cm i świetnie nadają się do treningu dolnych partii ciała. To właśnie te gumy wykorzystuje się do ćwiczeń ukierunkowanych na wyrzeźbienie zgrabnych pośladków. Zapewniają opór podobny jak w przypadku taśm pilates, to jest od 5 do 25 kg.
 4. Power bands to długie gumy do ćwiczeń, które sprawdzają się w treningach fitness, pilates i crossfit, a także w treningu siłowym (jako dodatek do obciążenia sztangi). Pozwalają one na wykonywanie dynamicznych treningów z wykorzystaniem pełnego zakresu ruchu stawów.

Zestaw gum do ćwiczeń

Warto wiedzieć, że każdy zestaw gum do ćwiczeń i każda pojedyncza guma treningowa mogą mieć różny opór, w zależności od modelu i od producenta.

Oto kilka przykładowych wartości oporów w zestawach gum:

 • Gumy do ćwiczeń z małym oporem około 9 kg,
 • Gumy do ćwiczeń z przeciętnym oporem około 16 kg,
 • Gumy do ćwiczeń ze średnim oporem około 25 kg,
 • Gumy do ćwiczeń z wysokim oporem około 55 kg.

Inny zestaw gum treningowych:

• Zestaw trzech gum o różnych kolorach: pomarańczowy – lekki opór, zielony – średni opór i niebieski – mocny opór.

I jeszcze jeden przykład zestawu gum do ćwiczeń:

• Granatowa guma o słabym oporze, pomarańczowa guma o średnim oporze i srebrna guma o mocnym oporze.

Zestaw gum do ćwiczeń
Zestaw gum do ćwiczeń / Gdzie kupić? Jaka cena i opinie?

Jakie efekty dają ćwiczenia z gumami?

Gumy do ćwiczeń to doskonałe urozmaicenie wszelkich treningów. Jak już wspomnieliśmy, ich opór można dostosowywać według indywidualnych potrzeb i możliwości, dlatego kontuzje podczas treningów z użyciem gum właściwie się nie zdarzają.

Jakich efektów można się spodziewać po stosowaniu gum do ćwiczeń?

 1. Uelastycznienia ciała,
 2. Zwiększenia ruchomości stawów,
 3. Lepszej izolacji poszczególnych mięśni,
 4. Wyrzeźbienia sylwetki,
 5. Poprawy kondycji,
 6. Zmniejszenia się cellulitu.

Jaka guma do ćwiczeń sprawdzi się w rehabilitacji?

Gumy do ćwiczeń w rehabilitacji

Gumy do ćwiczeń w postaci pasków lub pętli (nazywanych też loopami) sprawdzają się doskonale w rehabilitacji.

Kiedy się je stosuje?

 • Po urazach w obrębie stawów kończyn,
 • W stanach zwyrodnieniowych stawów,
 • Po długotrwałym unieruchomieniu kończyny,
 • W przeciążeniach tkanek miękkich.

Wykorzystanie ćwiczeń z gumami w treningach

Gumy do ćwiczeń stanowią również świetne dopełnienie treningów w różnych dyscyplinach sportu. Standardowe ćwiczenia wykonywane z gumami są bardziej efektywne.

Gdzie jeszcze używa się gum treningowych?

 1. W treningu pływackim,
 2. W treningu siłowym,
 3. W treningu bokserskim,
 4. W treningu piłkarskim.

Ćwiczenia z gumami treningowymi

Jak ćwiczyć z gumą? To bardzo proste. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych ćwiczeń z gumami dla początkujących i dla bardziej zaawansowanych.

Ćwiczenia na brzuch z gumą:

 • Zahaczamy gumę wysoko, ponad głową. Przyjmujemy pozycję klęczącą i wyciągamy ręce do góry, by złapać gumę obiema rękami. Im wyżej ją chwycimy, tym opór będzie większy. Wykonujemy skłon, pochylając głowę do ziemi i prostujemy się. Uwaga! Ruch musi tu być płynny, bez szarpania.
 • W podporze przodem ręce rozstawiamy na szerokość barków, a kolana na szerokość bioder. Obiema rękami „ściągamy” gumę w dół do ugięcia łokci pod kątem prostym.

(Oba ćwiczenia stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych brzuszków – w żadnym stopniu nie obciążają kręgosłupa, cały ciężar ich wykonania spoczywa na mięśniach brzucha).

Zobacz także:

Ćwiczenia z gumami na uda:

 • W pozycji stojącej podkładamy gumę pod stopy, a jej końce chwytamy lewą ręką. Przenosimy ciężar ciała na lewą nogę, a prawą podnosimy w bok tuż nad ziemią. Opuszczamy ją, ale nie dotykamy ziemi. Po serii zmieniamy strony.
 • W pozycji na czworakach zahaczamy gumę o prawą stopę, a końcówki taśmy owijamy wokół obu dłoni. Powoli prostujemy prawą nogę, napinając gumę. Pamiętamy o wyprostowanych plecach. Po serii zmieniamy nogę.

Zobacz także:

Dodatkowy zestaw ćwiczeń z gumami:

 • Przed przybraniem pozycji do pompek przeciągamy gumę z tyłu na plecach, wzdłuż barków i chwytamy ją dłońmi. Podczas wykonywania pompek guma będzie stanowiła obciążenie.
 • Długą i mocną gumę zawieszamy na drążku i opieramy o nią stopy. Podczas wykonywania klasycznych podciągnięć guma będzie nas odciążać.

Teraz kiedy już wiesz jaka guma do ćwiczeń sprawdzi się w różnych sytuacjach przejdźmy to innej bardzo ważnej kwestii. Zanim pokażemy Wam w rankingu jakie wybrać sprawdźmy najpierw gdzie kupić najlepsze gumy do ćwiczeń w domu.

Jakie gumy do ćwiczeń
Jakie gumy do ćwiczeń wybrać i kupić? Zobacz ceny w ranking i opinie na forum.

Gdzie kupić gumy do ćwiczeń? Producenci

Gumy do ćwiczeń można kupić zarówno w sklepach z akcesoriami sportowymi, jak i rehabilitacyjnymi. Mają je w swojej ofercie między innymi tacy producenci jak Allright, Body Sculpture, Avento, HMS, Thera Band czy Sportvida.

Cena gum do ćwiczeń

Tania guma do ćwiczeń może kosztować w granicach od 5 do 20 złotych za metr. Zestawy gum treningowych o różnej mocy mogą osiągać cenę 500 złotych.

Opinie o gumach do ćwiczeń

Stosowałaś/stosowałeś lub stosujesz gumy do ćwiczeń? Chcesz się podzielić swoimi uwagami na temat treningów z użyciem tych akcesoriów? To doskonale! W sekcji komentarzy można zamieszczać swoje spostrzeżenia, wskazówki i opinie (i bardzo do tego zachęcamy!)

Gumy do ćwiczeń / Ranking najlepszych

Jeśli szukasz dobrych gum do ćwiczeń i nie możesz się zdecydować, jakie wybrać, zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem. Znajdziesz w nim zestawienie gum najchętniej kupowanych przez użytkowników wraz z porównaniem cen u poszczególnych sprzedawców w sieci.

Error:Unrecognized content encoding type. libcurl understands deflate, gzip content encodings.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/firstlin/domains/yosoymorena.pl/public_html/wp-content/themes/kobiety/functions.php on line 123

A Wy jakie gumy do ćwiczeń w domy wybraliście dla siebie? Na opinie czekamy na forum.

2 opinie na forum “Najlepsze gumy do ćwiczeń”

Dodaj opinie na forum