Akcesoria dla kobiet

Jaki depilator klasyczny jest najlepszy? Z pęsetami czy dyskami?

Gładkie nogi, szczególnie latem to marzenie wielu kobiet. Niestety, aby osiągnąć ten efekt trzeba się trochę napracować. Codzienne golenie nóg maszynką może być na dłuższą metę bardzo uciążliwe, a i nie zawsze mamy na to czas czy chęci.

Warto więc zdecydować się na bardziej trwałe metody usunięcia zbędnych włosków. Do jednej z nich można zaliczyć depilację przy użyciu depilatora klasycznego.

Czym są depilatory klasyczne? Lepiej zdecydować się na depilator z pęsetami czy dyskowy? Jak wybrać i na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

Sprawdź!

depilator klasyczny - yosoymorena.pl
Na czym polega usuwanie włosków depilatorami klasycznymi?

Czym jest depilacja?

Depilacja to zabieg mający na celu usunąć włoski razem z ich cebulkami. Dzięki temu włoski ponownie pojawiają się po około 3, a nawet 4 tygodniach. Zależy to od tempa wzrostu naszych włosków oraz ich barwy. U brunetek włoski będą widoczne zdecydowanie szybciej niż u blondynek czy szatynek.

Czym są depilatory klasyczne?

Depilatory klasyczne posiadają głowice, na których są umieszczone pęsety lub dyski. W trakcie pracy głowice te obracają się, a dyski bądź pęsety samoistnie zaciskają się na włoskach i wyrywają je wraz z cebulkami.

Jakie są rodzaje depilatorów klasycznych?

Wśród depilatorów klasycznych wyróżnić możemy dwa rodzaje urządzeń, do których należą:

 • depilatory z pęsetami,
 • depilatory z dyskami (dyskowe).

Różnica w nich polega na mechanizmach, na jakich się opierają, czyli na wspomnianych już pęsetach i dyskach.

Depilatory z pęsetami

Sprawdzają się najlepiej w przypadku usuwania słabych, cienkich lub rzadkich włosków. Jest tak, ze względu na rozmieszczenie pęset na głowicy, które są od siebie w znacznych odległościach. Możemy zetknąć się z depilatorami posiadającymi od 18 do 40 pęset na jednej głowicy. Ilość ta uzależniona jest głównie od producenta danego depilatora.

Depilator z pęsetami Braun Silk-épil 3 415
Depilatory z pęsetami
Aktualne ceny i promocje

Warto pamiętać, że większa ilość pęset idzie w parze z większą dokładnością urządzenia w usuwaniu owłosienia. Depilatory pęsetowe nie są zalecane osobom posiadającym skórę wrażliwą.

Depilatory dyskowe

Jak sama nazwa wskazuje, posiadają one dyski zamiast pęset. Pozwalają one na jednoczesne chwycenie większej ilości włosków co skutkuje szybszym zabiegiem depilacji.

Dyski mogą być wykonane z dwóch rodzajów materiałów. Dyski ceramiczne są bardzo efektywne i jednocześnie nie podrażniają skóry oraz nie wywołują alergii skórnych. Dyski metalowe będące tańszym zamiennikiem dysków ceramicznych. Niestety, w ich przypadku istnieje ryzyko podrażnień.

Depilator dyskowy Philips Satinelle Advanced
Depilatory dyskowe
Aktualne ceny i promocje

Niektóre depilatory tego typu posiadają ruchomą głowicę pozwalającą na jeszcze dokładniejsze usunięcie włosków.

depilator klasyczny - yosoymorena.pl
Depilator z pęsetami czy z dyskami? Jaki depilator klasyczny wybrać?

Na co zwrócić uwagę wybierając depilator klasyczny?

Dokonując wyboru depilatora klasycznego powinniśmy zwrócić uwagę na:

 • rodzaj depilatora – dyskowy czy z pęsetami,
 • głowicę – duża głowica to większa ilość pęset lub dysków, a przy tym lepsza depilacja, warto też zainteresować się głowicami ruchowymi,
 • materiał z jakiego zrobione są dyski/pęsety – ceramiczne, metalowe, pokryte srebrem,
 • obroty – a dokładnie, ich prędkość, wyższa prędkość obrotów to krótszy czas depilacji, zazwyczaj depilatory posiadają możliwość jej regulowania,
 • wodoodporność – bardzo ważny aspekt jeśli chcemy używać depilatora na mokro,
 • rodzaj zasilania – akumulatorowe, sieciowe, akumulatorowo – sieciowe.

Ponadto, producenci depilatorów dość często dodają do swoich produktów dodatkowe akcesoria oraz zapewniają dodatkowe funkcje mające poprawić jakość korzystania z urządzenia.

Jakie nasadki do depilatorów możemy spotkać?

Wśród akcesoriów dodatkowych znajdują się nasadki, które dodawane są do niektórych depilatorów.

Możemy wyróżnić następujące rodzaje nasadek:

 • nasadka goląca – sprawia, że depilator zamienia się w golarkę elektryczną, skutecznie skraca wszystkie włoski dłuższe niż 1,5 milimetra przez co może również stanowić przygotowanie do depilacji,
 • nasadka do depilacji pach i okolic bikini – jest to specjalna nasadka przeznaczona do depilacji miejsc wrażliwych, w przypadku odczuwania przez nas zbyt dużego bólu nasadka ta zakrywa część głowicy, przez co zmniejsza pole działania pęset lub dysków,
 • nasadka do peelingu – pozwala na przeprowadzenie peelingu zaraz po depilacji co redukuje ryzyko wrastania włosków,
 • nasadka chłodząca – chłodzi skórę przez co zmniejsza odczuwanie bólu w czasie depilacji,
 • nasadka masująca – przydatna w przypadku skóry wrażliwej, w trakcie zabiegu depilacji nasadka ta przy użyciu wmontowanych w nią rolek masuje skórę i w ten sposób zmniejsza odczuwanie bólu.

Oprócz nasadek, do depilatorów mogą zostać dołączone również takie akcesoria jak pędzelek pozwalający na szybkie i skuteczne oczyszczenie głowic po depilacji czy rękawica chłodząca pełniąca tę samą rolę co wspomniana wcześniej nasadka chłodząca.

Jakie funkcje są dostępne w depilatorach klasycznych?

Do funkcji dodatkowych na jakie możemy natknąć się w trakcie wyboru depilatora klasycznego należą:

 • podświetlenie – pozwalające na oświetlenie depilowanej przez nas w danym momencie części ciała, przydatne również, gdy depilacje przeprowadzamy w pomieszczeniu ze słabym oświetleniem,
 • cichy tryb pracy – pozwala na zmniejszenie poziomu generowanego przez depilator hałasu, przydatne w przypadku posiadania małego dziecka lub bycia wrażliwym na dźwięki,
 • nawiew powietrza – ma podobne zadanie jak nasadka bądź rękawica chłodząca, czyli zmniejszać odczuwany w czasie depilacji ból.

Co jeszcze warto wiedzieć o depilatorach klasycznych?

Jakie rodzaje zasilania może mieć depilator klasyczny?

W depilatorach, zarówno z pęsetami jak i z dyskami mamy do wyboru aż trzy rodzaje źródła zasilania. Należą do nich:

 • zasilanie akumulatorowe,
 • zasilanie sieciowe,
 • zasilanie akumulatorowo-sieciowe.

Każde z nich ma swoje wady i zalety.

Jakie?

depilator klasyczny - yosoymorena.pl
Depilator klasyczny / Poznaj ceny i opinie. Zobacz gdzie kupić.

Zasilanie akumulatorowe

Dzięki niemu możemy korzystać z depilatora dosłownie w każdym miejscu, które jest dla nas dogodne. Depilatory z zasilaniem akumulatorowym najczęściej ze wszystkich rodzajów dopuszczają korzystanie z urządzenia na mokro. Zazwyczaj akumulator wystarcza na depilacje trwającą około 30 do 40 minut.

Zasilanie sieciowe

Depilator klasyczny wyposażony w ten rodzaj zasilania musi być w trakcie pracy podłączony do prądu, co wyklucza używanie go w depilacji na mokro. Ponadto, zawsze musimy zwracać uwagę na to, aby znaleźć miejsce, w którym będziemy mieć dostęp do prądu.

Zasilanie akumulatorowo – sieciowe

Jest to najbardziej uniwersalne i dogodne dla użytkownika zasilanie depilatora, ponieważ możemy dostosować je do naszych aktualnych potrzeb. Również brak źródła prądu nie musi napawać nas lękiem. Ponadto, duża grupa depilatorów klasycznych z tego typu zasilaniem, podobnie jak depilatory zasilane wyłącznie akumulatorami, jest wodoodporna co pozwala na używanie ich w trakcie kąpieli lub pod prysznicem.

Opinie o depilatorach klasycznych

Depilatory klasyczne bardzo skutecznie i na dość długo usuwają zbędne owłosienie. Niestety, z zabiegiem tym wiąże się ból, przez co z zabiegu mogą nie być zadowolone osoby z niskim progiem wrażliwości na ból. Warto jednak pamiętać, że w celu złagodzenia bólu w trakcie depilacji producenci coraz częściej dodają do depilatora nakładki masujące lub chłodzące.

Depilator klasyczny Braun Silk-epil 9 9-880
Depilatory klasyczne
Aktualne ceny i promocje

Producenci i ceny depilatorów klasycznych

Do producentów depilatorów klasycznych należą firmy takie jak BaByliss, Braun, Panasonic, Philips, Remington, Rowenta, Valera czy Wellneo. Ceny wahają się od około 20 złotych do około 800 złotych i zależne w dużej mierze są od rodzaju depilatora (z pęsetami lub dyskowy) czy nowości modelu na rynku i ilości dołączonych do niego akcesoriów.

Zobaczcie wideo, z którego dowiecie się o mitach dotyczących depilacji:

Jakie macie zdanie o depilatorach klasycznych? Wolicie depilatory dyskowe czy z pęsetami?

Dajcie znać w komentarzach.

6 thoughts on “Jaki depilator klasyczny jest najlepszy? Z pęsetami czy dyskami?

 1. Ja posiadam Depilator PROFICARE PC-IPL 3024 jest bardzo fajny, nie ciągnie , włoski długo nie odrastają

 2. Miałam depilator z pęsetami. Totalna porażka: ból, podrażnienia i wrastanie osłabionych depilacją włosków. Leży w kącie nieużywany. Kuszą mnie inne metody. Kto ma depilator dyskowy i powie szczerze jak się sprawuje? Warto, czy lepiej odłożyć kasę na laser?

  1. mam dyskowy, jest super 🙂 Phillipsa ceramiczne ale myślę że to nie firma gra rolę a po prostu technologia 🙂 Bardzo polecam!

 3. Ja dostałam w prezencie ostatnio depilator Braun Silk-epil 7 Legs & Body Wet & Dry i po kilku miesiącach użytkowania jestem zadowolona z efektów. Skóra nie jest tak podrażniona, jak się obawiałam, a efekt końcowy zadowalający

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *