Depilator IPL do domu

Gładkie ciało to marzenie większości kobiet. Jednak używanie maszynki co kilka dni może być nieco uciążliwe. Szczególnie, gdy włoski szybko odrastają i już na następny dzień efekt gładkiej skóry znika niemal całkowicie.

Jaka jest na to rada? Depilator IPL, którym możesz przeprowadzić depilację także w domowym zaciszu.

Jak działa depilator IPL? Jak go stosować oraz jak wybrać najlepszy?

Czytaj dalej!

depilator IPL - yosoymorena.pl
Na czym polega depilacja wykonywana depilatorem IPL? Jak długo widoczne są efekty?

Depilator IPL – co to jest i jak działa?

Depilator IPL to urządzenie do depilacji laserowej stworzone na wzór sprzętu używanego w gabinetach kosmetycznych. W porównaniu do profesjonalnych urządzeń, depilator IPL do domowego użytku jest znacznie mniejszy, a z wyglądu i rozmiaru przypomina nieco suszarkę do włosów.

Depilator IPL wysyła strumień światła laserowego, które przenika przez warstwy skóry i skupia się na melaninie zawartej w cebulkach. Skutkuje to niszczeniem cebulki włosa i hamowaniem jej wzrostu.

Depilator IPL Remington i-Light Pro IPL6500
Depilatory IPL
Aktualne ceny i promocje

Na co zwrócić uwagę wybierając depilator IPL do użytku w domu?

Wybierając depilator IPL należy zwrócić uwagę na:

 • liczbę emitowanych impulsów świetlnych – im większa ilość, tym dłużej urządzenie będzie nam służyć,
 • moc – powinna być regulowana, aby móc ją dostosować do konkretnej części ciała,
 • specjalne nasadki – nasadki z przeznaczeniem do określonej partii ciała ułatwią przeprowadzanie zabiegu depilacji oraz pozwolą na większą precyzję,
 • rozmiar otworu lasera – większe okienko oznacza, że większa powierzchnia ciała będzie depilowana przy jednokrotnym działaniu urządzenia co znacznie przyspieszy zabieg depilacji,
 • rozmiar urządzenia i komfort korzystania – depilator IPL powinien być niewielki i wygodnie układać się w dłoni,
 • rodzaj zasilania – mamy wybór między zasilaniem przewodowym, akumulatorowym i zasilaniem łączącym oba poprzednie sposoby,
 • data produkcji – nowsze urządzenia są lepiej dostosowane do użytkowników oraz bardziej bezpieczne niż ich poprzednicy z lat ubiegłych,
 • bezpieczeństwo – urządzenie powinno być wyposażone w osłonę chroniącą nasze oczy przed światłem lasera.

Warto też zainteresować się jakie rodzaje nasadek posiada dany model depilatora IPL. A mogą one być różne.

Jakie?

Już odpowiadamy.

Jakie dodatki załączają producenci do depilatorów IPL?

W celu polepszenia skuteczności i precyzji depilacji laserowej, producenci dość często dołączają do depilatorów IPL specjalne nasadki.

Możemy zetknąć się z nasadkami:

 • do twarzy – przeznaczone są do usuwania owłosienia z podbródka, policzków oraz strefy nad górną wargą,
 • do pach – jest to najbardziej wrażliwa partia ciała do usuwania owłosienia,
 • do okolic bikini – włoski w tej okolicy są zazwyczaj bardzo mocne i ciemne w porównaniu z owłosieniem na nogach,
 • do zabiegów wymagających dużej precyzji – jest to niewielkich rozmiarów końcówka, zazwyczaj najmniejsza z całego zestawu.

Dodatkowo do niektórych modeli depilatorów IPL producenci dodają także szczoteczki do mycia twarzy oraz urządzenia peelingujące.

depilator IPL - yosoymorena.pl
Czy każdy może korzystać z dobrodziejstw depilatora IPL? Sprawdź.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania depilatora IPL?

Niestety dla niektórych, istnieją pewne wyjątki, dla których depilacja laserowa będzie stanowić owoc zakazany.

Do przeciwwskazań w stosowaniu depilacji laserowej IPL zaliczamy:

 • mocną opaleniznę,
 • stosowanie leków światłouczulających,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby przewlekłe jak cukrzyca czy epilepsja,
 • choroby skóry,
 • podrażnienia skóry,
 • wysypki skórne,
 • infekcje bakteryjne,
 • infekcje grzybicze,
 • infekcje wirusowe,
 • żylaki,
 • posiadanie tatuaży, piegów oraz licznych przebarwień na skórze.

Ponadto, depilacji laserowej powinny unikać również osoby o jasnych włosach (jasny blond lub rudy). W ich przypadku zabieg będzie nieskuteczny, ponieważ światło lasera skupia się na melaninie znajdującej się w mieszkach włosów, której zawartość w jasnych włosach jest bardzo niska.

Jak przygotować skórę do depilowania laserowego?

Depilacja przy użyciu depilatora IPL nie jest trudna. Wymaga ona jednak odpowiedniego przygotowania skóry oraz całego organizmu.

Na około miesiąc przed zabiegiem nie możemy spożywać leków oraz ziół światłouczulających takich jak nagietek, rumianek czy dziurawiec, a także stosować kosmetyków mających w składzie witaminę A, witaminę E i jej pochodne oraz kwasy owocowe. Pod wpływem lasera mogą one stworzyć na skórze przebarwienia.

Na krótko przez zabiegiem depilacji laserowej nie powinniśmy także spożywać alkoholu oraz opalać się. Zabronione jest nawet stosowanie samoopalacza.

Tuż przed zabiegiem partię ciała, którą będziemy poddawać zabiegowi należy ogolić przy użyciu pianki lub żelu do golenia oraz tradycyjnej maszynki jednorazowej. Inne metody golenia mogłyby zbyt mocno podrażnić skórę.

Jak należy przeprowadzać zabieg depilacji laserowej IPL?

Najpierw musimy dostosować moc urządzenia do partii ciała na jakiej będziemy usuwać włoski oraz naszej karnacji. W celu dokładnego ustawienia mocy należy korzystać z zaleceń znajdujących się w instrukcji obsługi załączonej do depilatora.

Następnie przykładamy otwór przez, które przedostaje się światło lasera, do skóry i naciskamy przycisk uwalniający wiązkę światła. Czynność tę powtarzamy do momentu zakończenia depilacji.

Aby osiągnąć zadowalający nas efekt, na samym początku zabieg przeprowadzamy raz w tygodniu. Częstotliwość wykonywania depilacji będzie się stopniowo wydłużać, aż do maksymalnego czasu 8 tygodni.

depilator IPL - yosoymorena.pl
Ile kosztuje depilator IPL? Sprawdź ceny i poznaj opinie o depilatorach IPL.

Jaka jest skuteczność zabiegów laserowych IPL?

Depilatory IPL cechuje wysoka skuteczność. Wystarczy zaledwie kilka zabiegów, aby ilość niechcianego owłosienia zmniejszyła się aż o 90%. Plusem jest również spowolnione odrastanie włosków, przez co w późniejszym czasie depilację można powtarzać jedynie raz na 8 tygodni. Mamy więc głowę wolną od myśli o depilacji na dobre kilka tygodni.

Opinie

Urządzenia jakimi są depilatory IPL cieszą się dobrymi ocenami. Niestety spore grono kobiet zniechęca się do tego zabiegu już po pierwszym użyciu depilatora tłumacząc to długością czasu jaką owy zabieg pochłania.
Jednak pamiętać należy, że zabieg przeprowadzany jednorazowo lub nieregularnie nie da wymarzonych efektów.

Depilatory IPL najwięcej pochwał zbierają od użytkowniczek o kolorze włosów od ciemnego blond do czarnego. U kobiet z takimi włosami urządzenie lepiej widzi kontrast między karnacją, a kolorem włosów przez co wiązki światła mogą lepiej skupić się w cebulce włosa.

Depilator IPL Remington i-Light Pro IPL6500
Depilatory IPL
Aktualne ceny i promocje

Producenci i ceny

Depilatory IPL znajdziemy w ofercie takich firm jak Braun, Philips, Remington, Medisana, Babyliss, Rio, Lescolton, Beurer, Silk’n czy Panasonic. Ceny depilatorów wahają się od około 80 złotych do około 2000 złotych. W dużej mierze zależą one od mocy depilatora oraz dołączonych do niego akcesoriów.

Zerknijcie na ten filmik jeśli ciekawi Was opinia wiernej użytkowniczki depilatora IPL:

A co Wy sądzicie o depilatorach IPL? Czy zdecydowalibyście się na taki zabieg?

Dajcie znać w komentarzach.

1 opinia na forum “Depilator IPL do domu”

 1. Dzień dobry,
  jakiego modelu Braun używała Pani?
  Czy do depilacji twarzy goliła Pani również twarz maszynka? Na jakiego koloru włosach było widać efekt? Ja mam na twarzy dosyć jasne włosy ale są one długie, na brodzie natomiast mam grubsze włosy które muszę usuwać pęsetą. Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj opinie na forum