Akcesoria dla kobiet

Akumulatorowa myjka do okien

Akumulatorowa myjka do okien ułatwia czynność, której nie lubią niemal wszyscy, a która w pewnym momencie życia dopada każdego. Mowa oczywiście o myciu okien, podczas którego borykamy się ze smugami, zaciekami, kapiącą wodą, podczas gdy tego wszystkiego można uniknąć dzięki dobrej myjce akumulatorowej do okien.

Akumulatorowa myjka do okien – działanie

Działanie akumulatorowej myjki do okien opiera się na bardzo prostej zasadzie: zaczynamy od pokrycia okna cienką warstwą detergentu i równomiernego rozprowadzenia go ściereczką z mikrofibry. Następnie wystarczy włączyć akumulatorową myjkę do okien, która za pomocą specjalnej przyssawki i odkurzacza ściąga brudną wodę do specjalnego zbiorniczka, który myjemy po skończonej pracy.

[titulek] Ranking
Jaka [titulek]?
Ranking najlepszych >>>

Akumulatorowa myjka do okien – zalety

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w akumulatorową myjkę do okien, skoro można ją zastąpić dobrą ściereczką z mikrofibry, podpowiadamy: to zupełnie inny wymiar sprzątania!

To urządzenie ma mnóstwo zalet:

 • Dobra akumulatorowa myjka do okien pozwala zaoszczędzić czas, który zwykle poświęcamy na polerowanie szyby i usuwanie smug,
 • Akumulator sprawia, że nie musimy w trakcie pracy podłączać urządzenia do prądu i walczyć z przewodami,
 • Akumulatorowa myjka do okien jest wszechstronna: można nią umyć również blat stołu, lustro, kabinę prysznicową, kafelki, powierzchnie kamienne,
 • Ręce pozostają suche, dzięki czemu unikamy podrażnień i wysypki od detergentów,
 • Myjka akumulatorowa pozwala lepiej domyć szyby niż tradycyjne mycie szmatką,
 • Pady z mikrofibry możemy prać w pralce.
Akumulatorowa myjka do okien
Akumulatorowa myjka do okien / Jaka najlepsza? Gdzie kupić? Opinie kobiet, cena i ranking

Akumulatorowa myjka do okien – wady

Niestety, nikt nie jest bez wad – nawet akumulatorowa myjka do okien. Chociaż niedogodności tego rozwiązania nie są bardzo uciążliwe, to musimy o nich wspomnieć:

 1. Konieczność ładowania baterii – choć dobra myjka akumulatorowa do okien powinna wystarczyć na całe mieszkanie, to trzeba pamiętać, żeby później ją naładować, aby w razie konieczności była gotowa do pracy.
 2. Nie myje okien, a jedynie szyby. W zasadzie, ich też sama nie myje: musimy zrobić to sami za pomocą pada z mikrofibry, a urządzenie tylko ściąga wodę z powierzchni.
 3. Z akumulatorową myjką do okien trzeba pracować umiejętnie: wykonywać powolne, ale jednostajne pociągnięcia, uniemożliwić odessanie się przyssawki i odpowiednio przechylić ją na dole szyby.
 4. Akumulatorowa myjka do okien jest stosunkowo głośna – na pewno głośniejsza, niż tradycyjna ściereczka.

Mimo wszystko, naszym zdaniem myjka akumulatorowa do okien pozwala sobie ułatwić nielubianą czynność. Aby się nie rozczarować, musimy jednak wybrać dla siebie odpowiedni model.

Jaka Akumulatorowa myjka do okien
Jaka Akumulatorowa myjka do okien najlepsza? Którą wybrać? Opinie, ranking i cena

Jaką akumulatorową myjkę do okien wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Wybór dobrej akumulatorowej myjki do okien wcale nie jest łatwą sprawą, choć wydawałoby się przecież, że to takie proste urządzenie. Poszczególne modele mogą się różnić między sobą w kilku parametrach:

 1. Wydajność akumulatora – to ważne kryterium, szczególnie jeśli mamy duże mieszkanie i sporo okien. O ile ładowanie akumulatora po użyciu raczej nie sprawia problemu, o tyle przerywanie pracy w połowie może być uciążliwe. Akumulator powinien pracować przynajmniej 40 minut na jednym ładowaniu.
 2. Szybkość ładowania akumulatora – jeśli jednak akumulatorowa myjka do okien nam się rozładuje lub sprzątając poprzednim razem zapomnieliśmy ją podłączyć, dobrze by było, by naładowała się możliwie szybko, zanim stracimy chęci do mycia okien.
 3. Waga myjki – im mniejsza, tym przyjemniejsze sprzątanie, ponieważ lekkie urządzenie nie obciąża tak naszych rąk i ramion.
 4. System pracy – niektóre myjki akumulatorowe do okien po włączeniu pracują w trybie ciągłym, natomiast inne uruchamiają się po przyłożeniu do szyby, co pozwala zaoszczędzić energii.
 5. Głośność – im mniejszy emitowany hałas, tym lepiej. Szczególnie jeśli mamy w domu małe dzieci, lub sąsiadów za ścianą.
 6. Ergonomiczny uchwyt – musi być dobrze wyprofilowany, antypoślizgowy, aby nie wysunął się nam z dłoni podczas pracy.
 7. Szerokość ssawki – szerokie ssawki w akumulatorowej myjce do okien pozwalają na mycie dużych powierzchni, natomiast okazują się bezużyteczne w przypadku zakamarków. Mając wąskie ssawki, musimy się trochę namachać, myjąc większe okna, ale za to dotrzemy w trudno dostępne miejsca i załamania. Dobra akumulatorowa myjka do okien powinna więc posiadać dwa rodzaje końcówek.
 8. Obecność dodatkowych akcesoriów, które opisujemy w dalszej części artykułu.

Akumulatorowa myjka do okien – dodatkowe funkcje i akcesoria

Dobra akumulatorowa myjka do okien nie tylko działa jak odkurzacz do brudnej wody, ale posiada wiele funkcji i akcesoriów, które ułatwiają pracę. Dobrym rozwiązaniem jest zapasowy akumulator, który pozwoli nam nie przerywać sprzątania nawet w obliczu rozładowania urządzenia. Warto też zwrócić uwagę na obecność wskaźnika LED, pokazującego poziom naładowania baterii.

Jeśli cenimy sobie ekologię i nie lubimy marnować wody, na pewno zainteresują nas myjki akumulatorowe do okien z możliwością jej filtrowania. Dzięki odpowiedniemu systemowi filtrów, brudna woda jest oczyszczana i trafia do zbiornika na czystą wodę.

Myjka akumulatorowa do okien z teleskopem lub kijem pozwala uniknąć używania drabiny czy stania na parapecie, by wyczyścić wysokie lub trudno dostępne okna.

Pad wibrujący to funkcja najlepszych akumulatorowych myjek do okien. Dzięki niemu nie musimy rozprowadzać detergentu spryskiwaczem i ściereczką oraz szorować uciążliwych zabrudzeń. Dzięki drganiu pada, szyba myje się niemal sama.

Zasady używania akumulatorowej myjki do okien

Nawet najlepsza myjka akumulatorowa do okien może być źródłem rozczarowania, jeżeli będziemy z niej nieumiejętnie korzystać. Dlatego pamiętaj, aby:

 1. Nie zatrzymywać się w połowie ruchu, ponieważ prowadzić to będzie do powstawania smug,
 2. Regularnie czyścić ssawkę w trakcie pracy, a także kontrolować, czy nie znajdują się na niej drobne kamyczki, mogące porysować szybę,
 3. Po każdym użyciu dokładnie umyć pojemnik na brudną wodę – ręcznie lub w zmywarce,
 4. Wykonywać ruchy od góry do dołu,
 5. Przynajmniej raz w miesiącu do pełna naładować i rozładować akumulator,
 6. Przechowywać myjkę pionowo w suchym miejscu.
Najlepsza Akumulatorowa myjka do okien
Najlepsza Akumulatorowa myjka do okien

Cena akumulatorowej myjki do okien

Myjka akumulatorowa do okien w najtańszym wariancie to wydatek rzędu 70 złotych, natomiast najdroższe urządzenia mogą kosztować nawet 400 złotych.

Gdzie kupić akumulatorową myjkę do okien?

Myjkę akumulatorową do okien mają w swojej ofercie tacy producenci, jak Karcher, Silvercrest, Bosch, Electrolux i inne. Możemy ją kupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, a także w dyskontach.

Opinie o akumulatorowych myjkach do okien

Rewolucja czy niepotrzebny wydatek? Jaka jest Wasza opinia o akumulatorowych myjkach do okien? Jeśli macie jakieś doświadczenia z tego typu urządzeniami, czekamy na Wasze komentarze!

Myjki do okien / Ranking najlepszych

Zakup najlepszej akumulatorowej myjki do okien wcale nie jest łatwą sprawą. Aby Wam pomóc, przygotowaliśmy ranking najchętniej kupowanych urządzeń tego typu.

Myjka do okien Ranking TOP10


Myjka do okien - Jaki wybrać i gdzie kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *